Celulitida – strašák, který řeší většina žen. Pomerančová kůže trápí boubelky, modelky, mladé dívky i ženy ve starším věku. Důvodů, proč celulitida vzniká anebo se „záhadným“ způsobem zvýrazňuje, když máme odhodit s příchodem teplejšího počasí oblečení, je mnoho. Jedním z nich může být nadváha, ale také třeba zadržování vody, věk, špatný lymfatický systém nebo genetika. Fyzicky vám sice neublíží, ale snadno může zanechat stopy na vašem sebevědomí. Nic však není ztraceno! Jen čtěte dál tipy, jak celulitidu minimalizovat, a to navíc z pohodlí vašeho domova.

Jak zabránit celulitidě?

1. Zdravá strava

Zdravá strava je alfou a omegou vaše úspěchu v boji proti celulitidě. 

Co jíst:

Stravu bohatou na vitamíny, minerály a antioxidanty. Pomůže vám jídlo, které je rozmanité a poskytuje tělu i pokožce vše potřebné pro její pevnost. Taková strava podpoří produkci kolagenu a pojivových tkání, které jsou účinným prostředkem v boji proti celulitidě. Vašimi spojenci tak budou zdravé tuky v podobě ořechů, semínek a ryb, které jsou obzvláště důležité pro prokrví vaší pokožky. 

Co nejíst:

Cukr je váš úhlavní nepřítel. Potraviny, jako jsou koblihy, koláče, smažené jídlo či sladkosti, způsobují zvýšení hladiny inzulíny, což může podporovat tvorbu tuků – a to je velice špatná zpráva pro vaši hladkou pokožku. Zároveň se snažte omezit příjem soli, která vede k zadržování tekutin. 

2. Cvičení

Určitě víte, že cvičení je pro vás dobré. Nejen pro vaše klouby, svalovou hmotu nebo redukci váhy. Cvičení je však účinné i v boji proti celulitidě. 150 minut mírně aerobní aktivity nebo 75 minut intenzivní aerobní aktivity týdně, vám ve vaší snaze opravdu hodně pomůže. Vyzkoušejte procházky se svižnou chůzí, běh, plavání nebo jízdu na kole, která vám pomůže zvýšit krevní oběh a spalovat tělesný tuk. Silový trénink naopak zase posílí svaly pod celulitidou, což přispěje k jejímu snížení.

3. Kosmetické přípravky

Vyberte si kosmetické pomocníky, které obnovují a podporují pružnost a pevnost pokožky. Cellulite and Stretch marks defense balm z kolekce Love my body od Dermacolu obsahuje látku Dermochlorella, která stimuluje vznik hlavních složek kůže, jako je kolagen, elastin a laminin, a naopak zabraňuje jejich degradaci. Další komplex rostlinných extraktů (chaluha, břečťan, rozmarýn, pupečník asijský) pak zlepšují projevy celulitidy. 

4. Domácí rituály

Jedním z hlavním faktorů přispívající k celulitidě je špatná cirkulace a zadržování vody. Masáže spolehlivě pomohou zlepšit průtok krve a také minimalizovat vznik vaší celulitidy. Jedním z nejoblíbenějších domácích způsobí masáže je suché kartáčování. Pomocí pevného kartáče malými krouživými pohyby docílíte v kombinaci s tělovými krémy proti celulitidě těch nejlepších výsledků.

5. Jablečný ocet

Účinky jablečného octa v boji proti celulitidě jsou skvělé. Jablečný ocet totiž obsahuje minerály, jako je hořčík, vápník a draslík, které podporují krevní oběh. Vyzkoušejte roztok z 1 dílku jablečného octa a 2 dílků vody a aplikujte ho masáží na postižená místa, abyste zvýšili produkci kolagenu a odstranili jste nežádoucí toxiny.  

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account