Tento doslova bohémský módní styl, často nazývaný jako “boho” nebo “boho chic”, je styl oblékání, který byl propagován během šedesátých a sedmdesátých let, ačkoli je možné vysledovat jeho kořeny ještě dále. Podstata boho stylu se zaměřuje na volné, vzdušné látky a střihy, krajky, třásně, výšivky atd.
Tento styl také zdůrazňuje návrat k přírodě a starost o životní prostředí, takže sem patří přírodní materiály, květiny ve vlasech i oblečení z druhé ruky. Posláním tohoto stylu je cítit se pohodlně, žensky, romanticky a být v souladu s přírodou.
Jak být božsky boho?
Vrstvěte oblečení
Po vzoru kočovných cikánek si vezměte na sebe co nejvíce vrstev (ony to dělaly i kvůli úspoře místa při cestování) a nechte je ledabyle vykukovat a překrývat se. Docílíte tím nejen zajímavého efektu, ale navíc vám nebude zima a budete si mít vždy co odložit.  

Noste oversize
Volné oblečení, klidně o velikost či dvě větší, sukně až na zem, tuniky, lehoučké materiály, co se ve větru krásně rozvlní. Pokud byste měla pocit, že to vaší figuře nesvědčí, oversize šaty přepásejte přírodním řemínkem nebo třeba šňůrou na prádlo zapletenou do copánku.


Nakupujte z druhé ruky
Nebo vyměňujte oblečení s kamarádkami či na takzvaných swapech. Tím se vyhnete podpoře řetězců, které své oblečení nechávají šít za otrocké peníze v asijských zemích. Oblečení, co už nechcete, přineste do sbírky nebo na výměnu, tím ho zrecyklujete a ještě uděláte někomu radost. 🙂 

Zvolte přírodní látky
Vyhněte se polyesteru a všem umělotinám. Nejenže ušetříte přírodu, ale i vaše pokožka vám poděkuje. A nebojte, pomačkaná látka boho stylu nevadí. 

Bohyni v sobě podtrhněte účesem
Nechte dlouhé vlasy volně rozpuštěné nebo si zapleťte copánky. Ozdobte se květinami a rozkveťte. 

Noste nahé líčení
Co se make-upu týče, zde platí čím míň, tím líp. Zvolte takzvané nahé líčení, které prakticky není vidět, ale jemně podtrhuje vaší krásu. Zahrajte si na indiánku a pusu si namalujte třeba od borůvek. 

Doplňky z přírody
Na krk si dejte korálky z jeřabin či mušlí, do vlasů živé květy, pořiďte si náramek z minerálů nebo sáhněte po etnických špercích. Nic okázalého, drahého není žádoucí, tady zcela postačí takzvaný šmuk z pouti.

Foto: Shutterstock, Pinterest

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account