Muzeum se nachází hned v sousedství místního doudlebského zámku, v prvním patře bývalé sýpky a dojdete k němu přes zámecký park. 

Bohatá sbírka čítající stovky exponátů potěší odborníky i amatérské fanoušky přírodovědy. Expozice je oblíbeným cílem výletů školních tříd a zájmových kolektivů, originální diorama lesní zvěře myslí také na rodiny s dětmi. Bez zajímavosti není, že svůj koutek tu má vedle myslivosti i “obor” pytláctví.

V nově rozšířené části muzea najdete sbírky s tématem venkova – dávná řemeslná náčiní, zrekonstruované zemědělské stroje z dob (nejen) našich dědečků, předměty ze zámecké historie (např. vzácnou ručně psanou kuchařskou knihu nebo cihly z bubnovské cihelny), připomínku paličkování, tradičního umění krajky či historické loutky a kostýmy.    

Součástí expozice Muzea přírodovědy a venkova je také originální třímetrový model Rok na vsi z kukuřičného šustí autorky Jany Jarkovské, který zobrazuje lidové tradice a zvyky během celého roku. Objekt vznikl v roce 2015 speciálně pro doudlebský zámek a najdete zde bezmála 130 figurek a 33 zvířat.

Vstupné do objektu sýpky (Přírodovědného muzea) je samostatné, není tedy podmínkou mít zakoupenou vstupenku na prohlídku zámeckých interiérů. Pokladna muzea je přímo v prvním patře. Pro veřejnost je sýpka otevřena v otevírací době zámku.

Za sebe mohu návštěvu tohoto muzea jen doporučit, je opravdu se na co dívat.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account