Upravené ruce a zdravé nehty o nás prozrazují hodně, stejně jako nehty s oloupaným lakem. Nehty jsou navíc odrazem našeho celého organismu – jejich lámavost nebo bílé skvrny mohou značit nedostatek vitamínů či jiných tělu potřebných látek. Držte se základních pravidel v péči o krásné nehty a zlepšete si i své zdraví. Dobrou zprávou je, že to zvládnete doma v pohodlí svého bytu. Zvlášť, když budete mít k ruce ty nejlepší pomocníky za skvělé ceny, jako například gel na nehty z makeup. cz

1. Péče 

Prvním krokem je v každém případě minimalizovat vnější působení. Zapamatujte si, že nehty nejsou stejně pevné jako páčidlo a přistupujte k nim přesně takto. Obzvláště při nešetrné péči se mohou zlomit, a proto je nutné používat jen nástroje k dané činnosti určené. Velkou pozornost si zaslouží kůžička okolo nehtů. Nebuďte na ni příliš tvrdá a rozhodně ji nikdy nestříhejte. Kůžičku upravujte po předchozím namočení. Nejprve si proto dopřejte krátkou relaxační lázeň rukou, díky které pokožka změkne a usnadní vám úpravu.  

Tip:

V případě přečnívající kůžičky použijte profesionální kovový nástroj pusher, nebo takzvaný zatlačovač či pomerančové dřívko. Kůžičku poté nezapomeňte důkladně promazat vaším oblíbeným krémem na ruce či olejem.

Zatlačovač nehtové kůžičky, Makeup.cz, 1495 Kč

2. Odlakování

Při výběru odlakovače berte v potaz stav a kvalitu vašich nehtů. Aceton obsažený v řadě odlakovačů totiž nehty vysušuje, proto není vhodný pro použití na lámavých a suchých nehtech. Přípravek naneste na vatový tampónek, jemně přitlačte k nehtu a pak směrem od nehtového lůžka ke špičce nehtu barevný nátěr stáhněte. Zamezíte tak zabarvení nehtů a nehtového lůžka.  

Tip:

Vybrat si můžete odlakovače s glycerinem, s vitamíny, lněným olejem, bez acetonu, nebo třeba s bělicím efektem. 

Odlakovač s glycerínem, Makeup.cz, 28 Kč

3. Podklad

Na první pohled sice není jeho úloha viditelná, ale bez podkladového laku a péče se krásné nehty neobejdou. Podkladových laků najdete na trhu mnoho, ale jejich úkol je vždy stejný: vytvořit podklad pod barevný lak, díky kterému barevná vrstva na nehet lépe přilne. Mezi další benefity podkladové péče ale patří například to, že nehty zpevňují a regenerují.

Tip:

Na upravené nehty se podkladový lak aplikuje ve dvou vrstvách. Nejprve v horní části nehtu a následně přes celý nehet. Díky tomu bude nejchoulostivější část u konečků chráněna ještě důkladněji. Nezapomínejte ani na hranu nehtu.

Posilující podkladový i vrchní lak na nehty, Makeup.cz, 66 Kč

4. Domácí modeláž 

Optimální hustota, vysoká pevnost a elasticita – to jsou benefity, díky kterým se vám bude s gelem na nehty skvěle pracovat. Gel musí být nanesen mírně do obloučku, ne “naplacato”. Pokud s touto technikou nemáte žádné zkušenosti, pak si můžete pomoci vložením ruky do lampy a otočením celé ruky tak, aby dlaň směřovala ke stropu. 

Tip:

Jednofázový gel se nanáší tak, aby se po nanesení poslední vrstvy nehty už jinak neupravovaly. Je však nezbytné pilníkem odspodu spilovat okraj nehtu tak, aby byl gel ukryt. Chrání to před odlupováním gelu od nehtového lůžka.

Gel na nehty, Makeup.cz, 32 Kč

5. Lakování

Nejzábavnější a nejnáročnější fáze je nanášení barevného laku. Lahvičku nejprve jemně proválejte v teplých dlaních, aby se spojily pigmenty. Určitě s ní netřeste, vznikly by bublinky. Lak štětečkem jemně roztáhněte nejprve uprostřed lůžka a posléze i po stranách. Méně je více, proto nanášejte velmi tenké vrstvy laku raději opakovaně, aby dříve zaschnul. Pokud zručnost dovolí, zkuste volný okraj nehtů nalakovat i ze spodní části.

Tip:

Barevné fantazii se meze nekladou. Můžete zvolit jemnou klasiku v podobě starorůžových nebo tělových odstínů, ale na začátek letní sezóny jsou skvělé výrazné barvy, jako je červená, růžová, fialová nebo olivová.

Lak na nehty, Makeup.cz, 20 Kč

Foto: Shutterstock, archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account