Nijak se nebráníte novým chutím i gastronomickým zkušenostem? Pak vám doporučujeme ochutnat „indické klíčky“. To byste možná nevěřili, jak blahodárně zapůsobí na vaši celkovou kondici!
Fazole mungo jsou semena jednoleté rostliny vigny zlaté, která pochází z Indie. Mají tmavě zelenou barvu, přičemž svou chutí i vzhledem trochu připomínají hrášek. Jejich využití je hodně pestré, neboť se konzumují syrové, vařené i naklíčené, což je dle názoru odborníků ta nejvýživnější varianta. Tento vychvalovaný zázrak ale nepřekvapuje jen svou všestranností, protože z jeho konzumace plynou také báječné zdravotní výhody. Nadchnou i vás?
Podpora při budování svalů i tlak v normě
Uvedený poklad zajímavého vzhledu platí za skutečně bohatý zdroj bílkovin. O těch se nejčastěji mluví v souvislosti s hubnutím, jelikož zachovávají dosavadní svalovou hmotu i při omezeném energetickém příjmu. Zároveň oddalují pocit hladu, značně zasahují do tvorby svalů a udržují zdravé tkáně. Závěry četných vědeckých studií se shodují v tom, že strava bohatá na proteiny také pomáhá regulovat krevní tlak, zpevňuje kosti a zlepšuje imunitní reakce organismu.
Regulace cholesterolu, co přijde vhod
Rozsáhlý americký výzkum zveřejněný v odborném časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry prokázal, že nutričně vyvážené složení mungo fazolí, v nichž není nouze o širokou škálu antioxidantů, významně přispívá k regulaci škodlivého cholesterolu. Právě proto je tato potravina vnímána jako spolehlivá prevence kardiovaskulárních onemocnění.
Ochrana před rakovinou i záruka ostrého zraku
Už se vám na jmenované klíčky sbíhají sliny? To je jen dobře. Závěry americké studie publikované v magazínu Journal of Nutritional Biochemistry sdělují, že díky přítomnost jistých sloučenin likvidují agresivní rakovinové buňky a předchází růstu nádorů. Důvodů, proč je do své kuchyně pozvat častěji, je ovšem víc. Odborníci se domnívají, že zlepšují trávení, svědčí zraku a omezují pravděpodobnost diabetu, zatímco detoxikují organismus.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account