Vlasy jsou ozdobou každé ženy. A tak bychom si je měly pořádně hýčkat. Jenže opravdu se nám to vždycky daří? Schválně, v kolika řádcích níže se poznáte…
Čím tak často škodíme svým kadeřím?
Zase ten culík
Jasně, dát ráno vlasy rychle do gumičky, aby nám celý den nepoletovaly kolem hlavy a držely tvar, je praktické. Ovšem naše vlasy už tak nadšené nejsou. Častým utahováním do culíku totiž oslabují, navíc je na ně vyvíjen velký tlak, takže snáze vypadnou. A co je nejhorší – pokud jim nedopřejete od gumičky odpočinek, může se stát, že se vlasový porost už úplně neobnoví. Takže účesy střídejte!
To bylo ve slevě…
Ne že bychom měli něco proti nakupování ve slevách, to rozhodně ne! Ale občas se šetřit nevyplácí. Je totiž až s podivem, že jsme za služby kadeřníka často ochotné utratit stovky a tisíce, ale podobnou péči (například ve formě skutečně kvalitního šamponu a kondicionéru) svým vlasům už doma nedopřejeme… Naslouchejte, když vám kadeřník či kadeřnice doporučuje, po jakých produktech byste se měla dívat, a řiďte se jejich radami. Cílem není utrácet horentní sumy, ale poskytnout svým pramenům opravdu kvalitu na míru.
Nevyvážená péče
Většina z nás poctivě pečuje o svůj obličej. Denní a noční krémy, výživná séra, peelingy, masky, pleťové vody a mléka… To je celkem standardní vybavení koupelny. Ale jak jste na tom s vlasy? Jistě, kadeře možná nepotřebují tolik rozličných produktů, ale ruku na srdce – opravdu jim poskytujete pravidelně třeba ošetřující masku nebo péči pěsticího oleje? Tak to napravte!
Umýt a rychle rozčesat
Rozčesáváte si vlasy, když jsou ještě vlhké? Velká chyba. V takovém stavu jsou prameny totiž nejzranitelnější, a tak se snadno přetrhnou. Raději rozčesávejte suché vlasy a vždy používejte klasický hřeben se širokými zuby, nikdy kartáč.
Moje oblíbená značka
Konečně jste našla šampon, který vám vyhovuje, a tak se ho držíte zuby nehty už nějaký ten rok? Pak pro vás máme špatnou zprávu. Je čas na změnu! Vlasy totiž spíše profitují, pokud jim dopřáváte péči více přípravků, než když dokola používáte jen jednu značku. Dostanou více živin a budou zdravější. Navíc můžete šampony měnit podle potřeby – jednou pro objem, pak pro lesk nebo na barvené vlasy…
Foto: Shutterstock
Autorka: Lucie Pražáková

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account