Většina z nás má jednu oblast těla, o které si přejeme, aby byla hubenější, pevnější nebo víc vyrýsovaná. Bohužel právě v této oblasti se nás tuk odmítá pustit, bez ohledu na to, kolik kliků, sklapovaček nebo výpadů uděláme. Odborníci se shodují: ženy a muži jsou naprogramováni tak, aby ukládali tuky různými způsoby. Toto dědictví je dáno dávnou minulostí, kdy ženy byly zodpovědné za péči a muži o jejich výživu. Přestože se způsob, jakým žijeme, dramaticky změnil, způsob fungování našich těl tak velkou změnou neprochází. To znamená, že ženy jsou stále náchylnější k ukládání tuků v určitých oblastech, včetně boků, zad nebo břicha. 

Teď, když je plavková sezóna v plném proudu, jsme proto požádali odborníky, aby nám ukázali nejlepší přístup k řešení tělesného tuku právě v těchto problematických partiích. 

Jak zhubnout problematické partie?

1. Horní část paží

U rukou většinu žen trápí hlavně takzvaná „křídla“ nebo „mávátka“ chcete-li. U ní totiž pozorujeme největší ztrátu pružnosti a hromadění tuku. Výsledkem je neesteticky provedený vzhled. Problém pak mnohdy zhoršuje nedostatek pohybu.

Cvičení: 

Fitness trenéři doporučují vyměnit izolované cviky, jako je zvedání činek za sestavu cviků, které se budou více zaměřovat na kombinaci aerobní aktivity a posilování. Můžete si vytvořit svůj kruhový trénink na míru, ve kterém budete kombinovat ideálně kliky (ty na kolenou), zvedání rukou bez závaží na čas a spolu s cviky, které budou posilovat váš vnitřní kór. 


2. Boky a břicho

Zvlášť pro ženy ve středním věku je nejvíce problematickou partií na shazování kilogramů právě oblast břicha a boků. A právě změna hormonů této situaci více než pomáhá. 

Cvičení: 

Alfou a omegou je soustředit se na pohyb všeobecně a jen část tréninku zaměřit právě na tyto problematické partie. Vašimi nejlepšími pomocníky mohou být cviky jako jsou hluboké dřepy, plank nebo úklony, které rozvinou vaši svalovou strukturu a zpevní váš střed těla. 

3. Hýždě

Hýždě patří mezi rizikové partie, a to zejména u žen. Tato partie také představuje největší skupinu svalů v lidském těle. Zbavit se přebytečného tuku z hýždí bývá zdlouhavé, navzdory tomu, že danou partii zatěžujete cvičením více než ostatní. Hlavním důvodem je opět to, že tělo nikdy nespaluje tuk izolovaně, ale vždy celkově.

Cvičení: 

Zařaďte do své denní hubnoucí rutiny cviky, které působí na velké svalové partie a zatěžují celé tělo. Mezi ideální patří kliky, průtahy, plank a další cvičení na nohy, ruce, břicho nebo záda. Volte spíše nižší intenzitu, ale cvičte déle. 


4. Dvojitá brada

Velký vliv na ukládání tuku v oblasti brady a krku má genetika a věk. Podle odborníků se kůže s věkem uvolňuje a vy přirozeně ztrácíte svalový tonus, což způsobuje, že tato oblast klesá. 

Cvičení:

Je obtížné zaměřit se jen na tuto svalovou oblast, ale pomoci vám může obličejová gymnastika. Jedná se o cviky vypracované speciálně pro obličejové svaly, aby posílily jejich pružnost a vrátily jim původní pevnost. Navíc se snadno dají provádět v domácím prostředí. Můžete například nabrat plná ústa vzduchu a převalovat je z jedné tváře do druhé jako imaginární kouli. Nebo pevně stisknout rty a pokoušet se násilím usmát. Každý cvik trénujte 10 vteřin a několikrát opakujte. 

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account