Kdo by řekl, že výběr kočárku bude taková věda. Je totiž hned několik věcí, které musíte brát v potaz, když vybíráte, v čem budete vozit své miminko. Nemusíte se však bát, máme pro vás hned pět tipů pro správný výběr kočárku. Podle čeho se orientovat?

Životní styl

Dětský kočárek je jedním z klíčových prvků výbavičky pro miminko. Hned na úvod je třeba si ujasnit, co všechno od kočárku očekáváte. Navíc pokud žijete v přírodě či v horách, budete mít odlišné požadavky než maminka, která pobývá ve velkoměstě. Stejně tak vezměte v potaz velikost kočárku, případně to, jak často a zda vůbec jej budete rozkládat. Při výběru kočárku tedy zohledněte svůj životní styl i prostředí, ve kterém žijete.

Správná kolečka

Od místa, kde budete s kočárkem jezdit nejčastěji, se odvíjí i výběr koleček. Pokud vás čekají pouze nenáročné procházky po městě, bohatě vám postačí plastová kolečka. Jestliže si ale plánujete výlety do přírody a náročnějšího terénu, pak sáhněte raději po větších nafukovacích gumových kolečkách.

Hodně záleží také na ukotvení koleček. V nerovném terénu oceníte fixní kolečka. S těmi je však kočárek hůře ovladatelný na rovném povrchu, na který jsou vhodnější naopak otočná kolečka. 


Hmotnost a skladnost

Víte, že budete často na cestách? Pak pro vás budou stěžejními parametry hmotnost a skladnost. Jakákoliv manipulace s kočárkem pro vás bude jednodušší, pokud sáhnete po lehčím modelu. Myslete na to, že spolu s kočárkem budete zvedat i dítě v něm. Zatímco sportovní kočáry mohou vážit kolem 8 kg, u těch větších (např. hluboký s korbičkou) počítejte s hmotností 10–13 kg.

Než se vrhnete do nakupování, přeměřte si kufr svého vozidla a rozměry porovnejte s velikostí složeného kočárku. Rovněž ověřte, že se vám vybraný model vejde do sklepa či jiného prostoru, kde ho hodláte skladovat. 

Druhy kočárků

Po pečlivém zvážení výše zmíněných faktorů přichází na řadu volba toho správného kočárku. Jaké druhy jsou k dostání? 

Kombinovaný

Tato varianta je mezi rodiči velmi oblíbená, a to díky své všestrannosti. Na jeden podvozek nasadíte jak hlubokou korbu, tak i sportovní sedák nebo i autosedačku. Díky tomu kočárek využijete od narození až do 3 let věku dítěte.


Sportovní

V některých sportovních kočárcích můžete vozit svá dítka od narození, avšak většina z nich se hodí spíše pro děti od věku 6 měsíců.

Golfové

Tento typ vozítka je vlastně druh sportovního kočáru. Jeho velkou výhodou je nízká hmotnost, avšak jsou vhodné spíše na kratší jízdy.

Kočárky na běh

Pokud patříte mezi fanoušky běhu, tento typ kočárku vás bude jistě zajímat. Ne každý sportovní kočárek se totiž hodí k pravidelnému běhání či bruslení. Speciální kočárky na běh jsou trojkolové, mají dobrou stabilitu, potřebné odpružení a ruční brzdu.

Sourozenecké kočárky

Ty jsou vhodné pro rodiče, kteří vozí více dítek najednou. Můžete si pak vybrat buď variantu se sedátky vedle sebe, či za sebou. 

Foto: archiv

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account