Výjimečně schopná manažerka, vystudovala Harvard, pracovala pro americkou vládu a Světovou banku. V Googlu se podílela na mimořádně rychlé expanzi. V roce 2008 přijala nabídku zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga a stala se ředitelkou celé firmy.
Nikdo nechápal, proč Sheryl opouští zajištěnou významnou pozici v Googlu. Marku Zuckerbergovi bylo tehdy něco málo přes dvacet a Facebook byl zatím jen malým startupem, ale Sheryl věděla své. A za svou vizí šla navzdory všem pochybnostem a odrazování.
V době svého počátku měl Facebook zásadní problém, nevydělával. Sheryl vymyslela strategii a společně s celým týmem se nenápadnou, ale usilovnou kampaní postupně postarali o to, že firma se vyhoupla vzhůru. Díky jejímu úsilí a schopnostem efektivně řídit překonal v roce 2014 Facebook obrat 10 miliard dolarů a v roce 2017 měl dvě miliardy aktivních uživatelů denně. Miliardářkou se ostatně stala i sama Sheryl, a již v roce 2012 dosáhla mimořádně významné pozice, stala se první ženou v představenstvu Facebooku.
Sheryl Sandbergová se kromě Facebooku věnuje projektům zaměřeným na zkoumání postavení žen na trhu práce, genderovým otázkám ve vztahu muži–ženy na pracovištích a postavení žen v top pozicích. V roce 2013 vydala knihu Lean In: Women, Work and the Will to Lead, česky pod názvem Opřete se do toho. Ženy, práce a vůle uspět, která se zabývá právě postavením žen ve vedoucích pozicích, ale i feminismem obecně. Kniha se stala mezinárodním bestsellerem.
Mimo jiné zkoumá, proč se ženy na rozdíl od mužů nedostávají tak často do významných pracovních pozic, a nabízí ženám jasná a srozumitelná řešení, jak plně využít svůj potenciál. Upozorňuje na zažité předsudky a odpovídá na otázku, zda ženy můžou naplnit své ambice v práci společně s mateřstvím. Vtipně glosuje společensky diskutovaná témata a seznamuje čtenáře se svým osobním příběhem.
Její úvahy jsou nejen praktickými doporučeními, mohly by se tesat do kamene:
V některých chvílích je vaše schopnost rychle se učit to, na čem nejvíc záleží.
Nebojte se přijímat nové výzvy jen proto, že si nepřipadáte dostatečně kvalifikovaní. 
Mějte svůj sen, ale i plán.
Co můžu udělat, aby výsledek mé práce byl lepší?
Nikdy nebudete oblíbení u všech, je to nemožné.
Do týmu zvolte jedince, kteří jsou ochotni učit se za pochodu a naplňovat vaše vize.
Jsem vděčná všem, kteří mě podpořili a kteří mi pomohli v mém rozvoji. Nikdo nemůže uspět pouze sám o sobě.
Vytvořme společně skutečnou rovnost.
Sheryl Kara Sandbergová je jednou ze stovky nejvlivnějších žen na světě, do prestižního žebříčku časopisu Time se dostala v roce 2012. Její osobní život postihla velká tragédie, v roce 2015 zemřel během rodinné dovolené v Mexiku její životní partner. Mají spolu dvě děti.
Narození: 28. srpna 1969, Washington, D.C., Spojené státy americké.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account