Byla milující matkou, symbolem soucitu i módní ikonou. Zbožňovaly ji zástupy lidí po celém světě, ale ona paradoxně žila v nešťastném manželství bez lásky. Dnes by oslavila své šedesáté narozeniny. Její odkaz však přetrvává dodnes. Co vás napadne, když se řekne její jméno? Diana Spencer měla neskutečně zajímavý život, který fascinuje mnohé z nás. 

Pracovala v mateřské školce

Než se seznámila s princem Charlesem pracovala v soukromé školce Montessori. Už tehdy milovala děti a chtěla jim zasvětit celý svůj život. Proto v budoucnu bylo mnoho jejich dobročinných aktivit směřováno jejich směrem. Do stejné školy pak na přání Lady Di chodili i její synové Harry a William. 

Chtěla se stát baletkou

Která holčička by nesnila o tom, že bude primabalerinou. Ani princezna Diana nebyla výjimkou. Její sen ale skončil poměrně záhy kvůli její výšce. Při přihlášce do taneční školy jí totiž bylo oznámeno, že je na baletu příliš vysoká.

Její sestra randila s princem Charlesem

Mnoho let předtím než se Charles zamiloval do Diana několikrát pozval na rande její sestru Sarah. Vztah jim nevyšel a nakonec se Charles dal dohromady s Dianou. Jedni tvrdí, že jí Sarah nikdy neodpustila vztah s princem, který jí osobně nevyšel. Na druhou stranu se Diana nechala několikrát slyšet, že její starší sestra je její důvěrnicí a jsou si velmi blízké. 

Svatební šaty princezny Diany jsou nejpopulárnějšími na světě

Svatební šaty z dílny dvojice návrhářů Davida a Elizabeth Emanuel ze slonovinově zbarveného hedvábí osázeny 10 000 pravými perlami jsou dodnes jedněmi z nejkopírovanějších svatebních šatů vůbec. Jejich vlečka byla dlouhá přes 7 metrů.

Zasílala děkovné dopisy

Nezáleželo na tom, jak člověk pomohl nebo chtěl udělat radost, ale vždy se od princezny Diany dočkal děkovného dopisu. Toto gesto naučila v budoucnu i své syny Williama a Harryho. Jeden z těchto děkovných dopisů právě od prince Williama se dostal do charitativní aukce. Stálo v něm: „Děkuji za tu Bondovku. Bylo to úžasný. Děkuji. Brzy na viděnou. S láskou William.“ Dopis tentokrát adresoval svému šoférovi. 

Její garderoba měla nevyčíslitelnou hodnotu

Nikdy si nepotrpěla na vyhlášené značky, ale cokoliv, co princezna Diana oblékla se stalo hitem. A ona toho moc ráda využívala pro své charitativní účely. Na akci v Torontu se prodaly temně modré šaty, ve kterých v roce 1985 tančila s americkým hercem Johnem Travoltou, za neuvěřitelných 800 tisíc kanadských dolarů (přibližně 14 milionů korun). A nebyl to rozhodně první kousek, který vyšplhal do těchto výšin. Za svého života princezna Diana zorganizovala několik aukcí svých šatů a výtěžek vždy věnovala na charitu. 

Byla obrovskou filantropkou

Mimo pořádání dobročinných akcí byla oceňována za pomoc červenému kříži, pod jehož záštitou cestovala do nebezpečných oblastí po celém světě. Právě díky její angažovanosti změnila pohled veřejnosti na nemocné virem HIV. Dodnes si všichni určitě pamatují na fotografie, kdy Diana sedí na posteli u nakaženého HIV a hladí mu ruku nebo se prochází oblečená v helmě a vestě po minovém poli.

Slavný příbuzný v rodině

Diana, původním jménem Diana Frances Spencer, pocházela z aristokratické rodiny. Po svém dědečkovi, který byl hrabětem, zdědila titul lady. Její vzdálený příbuzný byl ale například slavný americký herec Humphrey Bogard, který proslul legendárním filmem Casablanca. Diana byla jeho sestřenicí ze sedmého kolene. Humphrey zemřel roku 1957, čtyři roky před narozením Diany.

Je pohřbena na malém ostrůvku

Ostrůvek v rodinném díle v Althorpu, které leží poblíž anglického města Northampton je obklopen 36 stromy za každý jeden rok jejího života a stráží ho čtyři černé labutě. Královská rodina se syny Williamsem a Harrym se s Dianou rozloučila na pohřbu 6. září 1997 ve Westminsterském opatství. 

Foto: archiv 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account