Občas je docela těžké udržet domácnost krásně provoněnou – i proto jsou tak oblíbené nejrůznější bytové parfémy. Ovšem ty z obchodu jsou často plné chemikálií, jež se uvolňují do ovzduší a které vy i vaše rodina dýcháte. A to podle odborníků není právě ideální. Co s tím? Vyrobte si vůně do domácnosti sami!
Tyhle jsou zcela bez chemie, nádherně voní a ještě vás vyjdou na zlomek ceny v porovnání s těmi kupovanými!
Zimní pohádka
Která vůně je typičtější pro zimu než právě jablka se skořicí? A když k ní přidáte ještě vůni pomeranče, získáte dokonalé aroma pro útulný byt. Vezměte dvě jablka, nakrájejte je na čtvrtky, přidejte kůru z jednoho pomeranče a celou skořici (množství volte podle toho, jak intenzivní chcete vůni mít). Vše nasypte do hrnce, zalijte asi litrem vody a dejte vařit. Během vaření se bude uvolňovat úžasné aroma, které na několik dní provoní celý byt.
Závan léta
Vezměte si misku, nakrájejte do ní citrony a limetky, přidejte bylinky, které máte rádi (skvěle se hodí bazalka nebo máta), pár kousků hřebíčku a sůl. Získáte úžasně svěží vůni, která vám bude v chladných dnech připomínat léto a dovolenou u moře. Obsah misky je samozřejmě třeba pravidelně měnit, aby se čerstvé ingredience nezkazily.
Aromatické překvapení
Jste příznivcem esenciálních olejů? Pak máte několik možností – můžete je nakapat do aromalampy nebo na na kousek látky a užívat si jejich vůně. Ovšem aby vám vydržela o něco déle, zkombinujte svůj oblíbený olejíček ještě s jednou ingrediencí. Jedlou sodou. Nasypte ji do zavařovací sklenice, nakapejte do ní svůj oblíbený olej (čím víc kapek, tím intenzivnější vůně) a zavřete víčkem, do kterého jste předtím udělali otvory.
Autorka: Lucie Pražáková
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account