Někdo by mohl namítnout, že věnce na dveře jsou vyhrazeny pro období vánočních svátků, ale opak je pravdou! Jakmile skončili poslední teplé dny, poskytuje příchod podzimu klidnou a útulnou záminku k tomu zůstat doma a pozvat rodinu či přátelé na večeři. A co je může naladit víc, než nádherný podzimní věnec! 

Tradice věšení věnce na dveře domů pochází ze Skandinávie a znamená pozvání do domu. Podle místních zvyků by pak měl být jeden věnec zavěšen na dveře domu, zatímco druhý je umístěn v jídelně. Právě díky tomuto mají hosté dokonalou náladu hned od prahu a vyvolává pozitivní emoce u kolemjdoucích i sousedů. 

Podzimní věnec na pět způsobů. Jaký vyberete vy?

Foto: Shutterstock

Dýňový věnec

Co může být výraznější symbol podzimu než právě dýně! Ta je skvělou ingrediencí nejen dokonalé polévky, ale také už desítky let slouží jako efektní dekorace. Zkombinujte ji červenými bobulemi morušovníku nebo se sušenými cuketovými květy a neuděláte chybu. 

Foto: Shutterstock

Rozkvetlý podzimní věnec

I podzimní věnec může rozkvést. Zapojte do hry sušenou levanduli, růže, slunečnice a nebo sytě oranžovou barvu mochyně. Jako základ vám pak poslouží sušená tráva.

Foto: Shutterstock

Věnec z listí

Dekorace pro výrobu vašeho věnce můžete nasbírat přímo v přírodě. Vydejte se spolu s dětmi na procházku a nasbírejte listí z oblíbených stromů, přidejte kaštany, bukvice, žaludy nebo šišky. Barevnost věnci pak mohou dodat červené šípky, jeřabiny nebo hloh. 

Foto: Shutterstock

Lesní věnec

Poklady z lesa jsou ideální pro vaše podzimní tvoření. Můžete zvolit klasické větvičky, které budete postupně drátkovat k sobě do tvaru kruhu nebo věnec papírový, na který vše pohodlně nalepíte lepidlem. Na lesním věnci budou ideálně vypadat dekorace jako šišky, žaludy nebo kaštany.

Foto: Shutterstock

Halloweenský věnec

Co s vánočními ozdobami, které už nejsou podle vašeho gusta? Zrecyklujte je do originálního strašidelného halloweenského věnce. Budete potřebovat kulaté skleněné nebo plastové ozdoby a barvu ve spreji, kterou stačí použít k jejich obarvení. Pak už stačí vzít štětec do ruky a nakreslit jim strašidelné obličeje nebo je přeměnit na dýně. 

 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
 1. EsterNováková 9 měsíců ago

  Také se právě koukám na to jak bych mohla zvelebit náš baráček. Říkám si tak že třeba takové ložní prádlo by mohlo dokonale oživit to naše prostředí, co si o tom myslíte vy?

 2. Romana Mlynářová 9 měsíců ago

  Moc pěkné věnce.

 3. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

  Ty jsou moc krásné! Mám ráda dýně, takže ten dýňový, to je pro mě estetická slast. 🙂

 4. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Paráda, líbí se mi listí a šípky… , ale i ty ostatní

 5. NelaVávrová 9 měsíců ago

  Nádhera, rozplývám se 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account