130

Napsat povídku o deseti slovech nebo si vytvořit fiktivní postavu a vsadit ji do daného příběhu? Žádný problém pro nás, kteří jsme se zúčastnili víkendového semináře tvůrčího psaní pod taktovkou Olívie Úžasné. Není totiž psaní, jako psaní
Povídka na určitý počet slov – DROBLE
Velkou zajímavostí, myslím, že pro nás všechny, byl právě tento název. Já osobně jsem ho slyšela poprvé v životě. Takže, když se řekne DROBLE, jedná se o krátkou povídku na daný počet slov. A pozor, ani o jedno méně, nebo více! Bylo velmi vtipné sledovat, co každého z nás během velice krátké době napadlo. Tak třeba: „Přišel domů, nečekán! V ložnici byl nějaký pán……, Franta Vomáčka. Nebo „Počkej, to už stačí! Něco mě pod zády hrozně tlačí!“ No schválně, zkuste se zamyslet a vymyslet něco podobného. Není to těžké, jen je potřeba dát průchod fantazii.

A co třeba takové zadání na téma: Matka zakázala jít dceři k rybníku, ale ona ji neposlechla. Vodník ji stáhnul dolů a donutil, aby si ho vzala. Zkuste na toto téma vymyslet příběh tak, že ho někdo jiný vypráví. Vznikne z toho pohádka, horor i vtipná povídka.
Milé setkání se zajímavými lidmi
Velmi ráda poznávám nové lidi, nové tváře. Vždy se sejde skupinka lidí, které něco spojuje, ale už se nikdy ve stejném složení nepotkají. To mě fascinuje. Na kurzu tvůrčího psaní samozřejmě převažovaly ženy, a to velice drtivě. Nicméně jeden muž se mezi nás přidal. V průběhu celého víkendu jsme mluvili, psali a vymýšleli celou řadu různých příběhů a situací. Hodně jsme se u toho nasmáli.  

Jestliže byste se chtěli inspirovat, určitě se podívejte na stránky Olívie Úžasné http://www.olivie-uzasna.cz/p/kurzy.html. A pokud vás láká psaní povídek, blogů, nebo se chystáte napsat vlastní knihu, neváhejte se vrhnout na kurz tvůrčího psaní. Je to opravdu cenná zkušenost.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account