Novinářka Pavlína Wolfová píše exkluzivně pro MINERVU 21 

Jak jsou české ženy vnímány v médiích

Tentokrát na téma: Obraz české ženy v médiích

Pojďme si úvodem nelhat…
… a řekněme si na rovinu, že image české ženy v Čechách (a na Moravě a ve Slezsku) je nic moc. Narozdíl od světa, kde vám každý rozumný člověk – i muž – samozřejmě řekne, že Češky jsou nejlepší, nejchytřejší, nesilnější, nejpilnější (a například pro Italy i nejblonďatější), tady je to bída. V domácích vodách je každá (i černovláska) – ” ta blondýna” – myšleno místní, naše vlastní – v nejlepším hysterka z marketingu anebo blbka z produkce, v nejhorším stárnoucí neuspokojená mužatka. A pozor, všimly jste si? Takového hodnocení se nám dostává nejen od mužů, ale i my samy se tak vzájemně s gustem hodnotíme.

Jsem novinářka, denně se brodím informacemi a skrze ně se tak teď zkouším dívat na obraz ´české ženy´, tedy ´mě samé´ zprůměrované, zpracované, zjednodušené a vyslané k posouzení. Na představu, kterou dnes a denně obdrží nějakou cestou všichni, kdo vidí, slyší a aspoň trochu myslí. Rozhlédněme se konečně, kdo že nás to proslavuje, zakládá na předsudky a hodnocení?

Je to široké spektrum typů, které nás ilustrují. Od sprostých generálek jako Anna Nagyová, co šikanují všechny vůkol, přes vyčurané brunetky, co i se slabochy, které zmanipulovaly, končí ve vězení – ano, mluvím o Kateřině Pancové Kottové – po skupinu vzdělaných, mladých a zdravých, ale zřejmých frustrátek, které se nechaly “odháčkovat” vypelichaným úchylem Járou a navrch mu říkaly Guru. Na stupnici “vražedkyně – oběti”, ať se na ni díváte jakkoli, jde pořád jen o jedno – o sebevědomí. Anomálně přebujelé anebo podlomené. A v průměru mezi tím poletují lidem obdivované celebritní krasavice, a třeba i inteligentní, které se nejistě přeskupují střídavě z trávníku – když končí Synot tip liga – na led – když dozáříme na MS v hokeji. Jediná ambice – navždy sportovcova, ne moje kreditka a jednou ročně výlet do Cannes. Toto je smutná galerie českých žen dneška. Přitom, já se tam nevidím.

Poslyšte, já tu sedím, píšu, čtu,mluvím anglicky, francouzsky a rusky, na bankovním účtě mám tak akorát, dvě malé děti, dvě manželství za sebou – ani jeden nebyl hokejista, několik škol a dennodenní boj o štěstí a úspěch a kariéru. Je to nuda? Kdepak! Je mi přes čtyřicet a pořád mě to baví. Mám ráda svůj život, svoji práci a miluji muže. Dala jsem o sobě vědět a když by se to mělo zamluvit, znovu se připomenu. Takových jako já jsou spousty a ne všechny to o sobě vědí. Nevěří, že stačí jen se zvednout, vzít to nejlepší, co je ve mně a vyrazit. Nejpozději teď hned.

Bylo načase začít čeřit vodu – tak se s nadšením přidávám k vám, milé dámy, které jste do ní hodily první kamínky.

Paw

Autorka: Pavlína Wolfová
Zdroj: minerva21.net

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account