Co je to Shakti?
Plynoucí ženská energie, která je schopná stvoření, udržení a ničení. V Indii síla Bohyně Durgy, která je obávaná pro svou ohromnou sílu, ale také viděna jako starostlivá a obětavá matka. Doslova a v neosobním aspektu tento termín znamená ”energie“.
Vesmír, ve kterém se nacházíme, funguje na základě dvou dynamik – Shiva a Shakti. Představují mužskou a ženskou sílu – Shiva je mužská, statická síla představující prostor a hmotu, Shakti je ženská, dynamická síla představující energii. Tyto dvě energie jsou neoddělitelné a navzájem závislé. Nejlepší příklad je lidské tělo – hmota, ze které jsme vytvoření (Shiva, mužský aspekt, prostor) je bez energie mrtvá. No energie proudící našim tělem (Shakti, ženský aspekt, energie) se nemá bez hmoty čeho uchopit, nemá čím proudit. Pokud se nad tím zamyslíme, vidíme tyto dvě síly v celém vesmíru všude kolem nás.
V osobním aspektu je Shakti posvátná ženská energie. V již zmíněné Indii je uctívána v různých podobách bohyně, pro to, co tady na západě již dlouho bereme jako samozřejmost, a tedy plodnost, tvořivost, péče, empatie, vnitřní a vnější krása, mateřství, intuice, nezištná láska matky, ochrana. Toto jsou přirozené a vrozené vlastnosti ženy a této v moderní době, kde jsme si všichni rovni, jejich ženy zanedbávají a zapomínají využívat. Je ale pochopitelné, že některé z těchto vlastností ženy vidí jako slabost, nebo nedostatek a skrývají jejich. Tento postoj vznikl vedle vývoji ženy jako také jako obranný mechanismus vůči mužům. V následujících článcích vám ukážu, jak jej přetransformovat a vrátit to, co vidíme jako nedostatek nebo slabost, na správnou míru. *heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account