Více než jen dny v měsíci: Učení se rozumět a ocenit ženský cyklus

Tak jsem před dvěma dny čistě povlékla a dnes jsem doslova vyskočila z postele s tím, že jsem to „dostala“….takový ten pocit, když vás někdo hlasem budí, abyste vstali. Mému tělu začínám asi po letech i trochu rozumět, lépe řečeno, učím vnímat jak ke mně promlouvá. Takže poslední měsíce vím, že když se rozhodnu vyměnit ložní prádlo, můžu se těšit následující dny, že opět budu pár dní ženou v pravém slova smyslu.

Mé tělo dává přednost přírodě
Od druhého porodu, kdy jsem měla trombofilní komplikace s rizikem embolie mi bylo řečeno, že bych neměla užívat žádnou hormonální antikoncepci. Ale, že bych měla zvážit zda si nenechat implantovat tělísko, které ještě před pár lety stálo 6 000,- Kč a pojišťovna ho neproplácela. Humorně jsem tehdy řekla paní doktorce, že si opět prohlédnu ten leták, který je „doufám“ zdarma a závěr bude stejný. Bylo mi také řečeno, že s intenzitou mého cyklu by bylo vhodné přijmout další opatření, že bych to mé tělo nemuselo zvládnout.

A protože cítím čím dál větší spojení s přírodou sáhla jsem po pohárku s rosou, myslím tím pradávnou bylinu Kontryhel. Který krom jiného dosti zmírňuje celý průběh cyklu. Patří i k bylinám, které byly součástí sběru bylin ve školní družině na základní škole. Pro mě má v životě důležité místo a svůj prostor má i mezi bylinkami na záhoně.

Bolest mi ukázala cestu ke klidnému místu
Bývaly chvíle, kdy jsem během počátku svého cyklu cítila velký odpor, protože mě provázely silné bolesti v podbřišku, zad a samotná intenzita byla nepříjemná. Neskutečně blahodárný účinek přinesl i nahřátý polštářek s obilím, který používáme na všechny neduhy, jeho hřejivý pocit je dokonalou náplastí na psychiku a psychosomatické příčiny našich stavů. Mám vyzkoušené, že stejně jak vám teplo dodá, tak neohřáté dokonale přijme horkost od vás.

Jednou jsem měla jakousi vizi sebe samé, když jsem měla potřebu si projít mým cyklem nejlépe někde na klidném místě, objevila jsem se v jeskyni a obrovském zahřátém kameni od plamenů opodál plápolajícího ohně. Ležela jsem na kameni a nechala cyklus plynout. Spíše to připomínalo nějakou dávnou dobu, vím, že tam bylo asi víc žen, ale nevadilo mi to, umocňovalo to ženský princip a já se tehdy vnímala mnohem více jako žena, jako žena, která je hodna úcty. Byla jsem sama se sebou.

Přístupem se změnil vývoj
Dny, kdy jsem ženou s velkým Ž jsem přijala jako něco, co ke mně neodmyslitelně patří, vědomě. Od té doby se zkrátila délka i intenzita. I přesto po 7 dní se snažím více věnovat pozornost sama sobě. Uctívat se! Věnovat si pozornost a čas odpočinku. A protože jsem více citlivější jak po citové tak po smyslové stránce v tyto dny, provedu si dechové cvičení. Čas od času si vybavím svoji jeskyni, lehnu si na kámen, volně položím ruce od těla dlaněmi vzhůru, nohy spojím chodidly, které přitáhnu co nejvíce k pánvi a vědomě prodýchávám svou chvíli, kdy jsem otevřená. Mentálně čistím a dám svobodu všemu, co má v těchto dnech odejít nejen z mého těla, ale také z mysli. Je to cvik na 2. čakru, kde je krom jiného centrum radosti. Ovšem tento cvik provádějte spíše opravdu v případech, kdy budete mít prostor pro sebe samé a nebudete  nikým a ničím rušeny.

Spojení s přírodou
Slyšela jsem o blahodárném vlivu naše cyklu na různé rostliny, stromy. Nemám prozatím osobně vyzkoušeno, ale poté, co obdaříte stromy, rostliny zálivkou obsahující část vás samých během cyklu, budou vaše stromy a rostliny lépe plodit. Upevníte tak svůj vztah a spojitost se zemí, matkou přírodou a možná se budete cítit více nohama na zemi.

Užívejte si každý den, a své dny obzvláště! Je to dar a možnost si mnohé uvědomit!

S láskou Meli

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account