Víc než jen make-up: Jak nalézt pravou krásu zevnitř i zvenku

Baví mě být krásná – cítit se krásná. Ne, nemyslím, že je to rozmar či pýcha. Věřím, že je to základní ženská potřeba – vytvářet krásu a začínat především sama u sebe.
“Krása” je špatné slovo, má spoustu nelichotivých asociací, ale já nemám na mysli jen povrchní lesk ani sexuální manipulaci, ale skutečný prožitek extáze v těle – přitažlivou záři šťastné, uvolněné, vášnivé ženy, která se nestydí za svou přirozenou moc a nezneužívá ji, ale obdarovává jí svět.
IMG_0652
Vedu léta ženská setkání a neustále zjišťuji, jak moc je ženská krása těžké a zrádné téma. Každá chce být krásná a téměř každá se bojí závisti, útoků, “být” vidět, otevřeně zářit, svobodně se projevit. Že by historický strach z palení čarodějnic? Nebo nepříjemné poznámky kolemjdoucích mužů? Nebo zkušenosti, či jen hrozby sexuálního násilí ve chvíli, kdy jsem krásnou a přitažlivou ženou? Touha po kráse je ale silnější, podívejme se na kosmetický průmysl.

Povrchní lesk ale neskryje vnitřní křeč, a skutečný zdroj ženské krásy – pocit tělesné pohody, sebevědomí, sebeláska a extáze v těle vyžaduje mnohem větší osobní odvahu, než nákup dobré rtěnky.
Jsou to dvě související roviny – vnitřní extáze a vnější lesk. Obě jsou důležité. Bez vnitřního pocitu skutečného štěstí působí i nádherný make-up jako levná maska. A vnitřně zářící žena neobdaruje svou krásou svět naplno ve chvíli, kdy je oblečena do špinavých hadrů.
Když se bavím o kráse, mám na mysli celek. A samozřejmě jedno podporuje druhé – krásné šaty podpoří pocit sebelásky a štěstí v hrudi probouzí chuť se zdobit a uctívat své tělo.
Krása má obrovskou sílu – kvůli ženské kráse se vykonávají hrdinské činy, začínají se války, píšou se básně. Je to základní magnetická síla, která hýbe světem, ať už jí tu moc chceme přiznat nebo ne.
 10943898_10101054802434629_4818301962294640504_n
Žena chce být obdivována za to, co je, a nejen za to, co dělá…
Dělá mi dobře, když jdu po ulici a cítím na sobě obdivné pohledy. Ano, ráda cítím, že ovlivňuji svět jen tím, že vejdu do prostoru, jen díky lásce a pohodě, kterou vyzařuji – a tomu já říkám krása. Ano, jsem v mnoha věcech výborná, ale nakonec mi největší radost udělá, když si mě lidé váží za to co jsem, a nikoli jen za to, co dělám dobře.
Ale když to zrovna nejde? Pro takové případy mam svůj ‘bojový arsenál”, který doporučuji každé ženě…
10440722_10100952872722589_2693275229632390741_n
First Aid Kit:
Červena rtěnka – zdá se to být ten největší kýč, ale červená rtěnka má obrovskou moc. Červené rty a černé šaty vždy zůstanou logem sebevědomé ženy. Je dobré zaexperimentovat s odstínem a najít něco, v čem se cítím neodolatelná.
Šaty – dlouhé, svůdné, pohodlné šaty, ve kterých se cítím sebevědomá. Nejdůležitější měřítko – musím se v nich cítit krásná a vypadat úžasně. Často stačí si takové šaty pouze vyzkoušet v obchodě, abych si mohla vzpomenout na svoji krásu. Nejlépe však – nosit!

Nádherný šperk – šperky existují tak dlouho, jak existují ženy, a archeologické nálezy jsou nejen plné zbraní, ale také úchvatných šperků. Lidská touha po kráse se nikdy nestane zastaralou a i v dnešní době může nádherný šperk, nejlépe s hlubokou symbolikou, podpořit krásný pocit v ženě stejně tak jako to bylo u Keltské náčelnice před 3000 lety. Vyberte si něco, co se vám opravdu líbí a dodává pocit krásy a odvahy, aby pouhé uvědomění toho, že mám šperk na krku, navozovalo pocit vlastní výjmečnosti.
Ženská vůně – pro někoho to může být posledni hit od Diora nebo Chanel a pro jiného 100% přírodní eseneciální olej pelargonie či plumerie, ale každá žena by měla mít ve svém arsenálu omamující vůni, která zanechává neviditelnou stopu. Vůně má mnohem větší vliv než se zdá na první pohled, třeba svého sexuálního partnera si vybíráme podvědomě podle toho, zda nám voní či nikoliv. Když voním sama sobě, cítím se přitažlivá. A navíc, vůně skutečně ovlivňují naši náladu, a tím samozřejmě i náladu a atmosféru v prostoru kolem nás.

Doplňky do koupele – horká lázeň, ať už je to jacuzzi pod hvězdami nebo vana bežně plná dětských hraček a prádla, je nejjednodušším způsobem jak dostat tělo do pohody. Každá žena by si mela pořídit nějakou smyslnou vůni do koupele, kvalitní mořskou sůl, pár svíček a popřípadě i plátky růží. Horká lázeň smyje z těla stres u uvolní mysl. Měla by se stát rituálem, který si dopřeju alespoň jednou týdně.
Prádlo – luxusní, krajkové, pohodlné prádlo je téměř kouzelnou pomůckou. Pamatujete si film Jih proti Severu? Scarlett O’Harová měla na sobě šíleně drahou spodničku, která ve filmu nebyla nikdy vůbec videt, ale nosila ji, protože dle slov režiséra „budeš se cítit jinak, protože budeš vědět, že ji na sobě máš!“. Investovat do něčeho, co možná nikdo neuvidí, se může zdát zbytečné, ale nádherné prádlo ještě nikdy nezklamalo a pocit tajemství a smyslnosti nemusi být vidět pouze ve formě červené krajky – bude totiž zářit z očí. Je dobře si nechat profesionálně změřit velikost podprsenky, aby tvar seděl dokonale a najit si něco, co bych si normálně ani nedovolila – protože je to „moc“. A schválně – jaký pocit budu mít v těle, až se v tomto „moc“ krásném prádle projdu po ulici?
13166014_10101531303427819_7973323768288590038_n
I když základ krásy zůstává vevnitř a tam platí, že každá žena má své triky, to jediné, co zaručeně zabírá u mě, je vytváření pocitu blaha a rozkoše v těle. Zalézt do teplé vody, namasírovat si nohy, umýt vlasy, dát si šťavnaté ovoce, a je lépe. Tělo, které cítí, se mi za teplou lázeň odvděčí  pocitem blaha, za dobrou stravu pocitem pohody, za čistou vodu pocitem úlevy. A za hluboký dech pocitem hlubokého klidu. Tělo, které mě těší, když se dívám do zrcadla. Které si zaslouží péči, aby mě mohlo svým vzhledem těšit ještě víc. Tělo, které mi v pohybu tance dovoluje vyjádřit emoce a zbavit se přetlaku vzteku, zoufalství, smutku, beznaděje a paniky, tím, že je prožiju, protančím, procítím, a už nemusím držet uvnitř. Ve chvíli, kdy mám pocit, ze mě pláč roztrhá na kusy, můžu sebou zmítat v tanci na podlaze, až skrze pohyb znovu pocítím chuť žít, chuť chtít, chuť milovat! Tělo, jež můžu obléct do hedvábí a užívat si dotek hebké látky na hebké kůži.
Takže když nejsem v pohodě – věnuji se tělu. A pokud najdu způsob, jak znovu nalézt pocit rozkoše v těle nezávisle na vnějších podmínkách, je mi krásně a vše začíná dávat smysl.
Potom sáhnu na First Aid kit – a hlavy se začínají otáčet znovu…
Lilia K.
V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ JAKO NA MOLE? Inspirujte se novou kolekcí šatů: http://cestaextaze.cz/ecstatic-fashion/
On-line program Ecstatic Fashion, ve kterém se ženy učí najít nové podoby sebe a nalézají cestu, jak voblékání najít sebe, je v předprodeji za 1111 Kč. Předprodej běží do 27. 6. 2017.

Nejlepší FASHION je to, co odráží nejdokonaleji náš vnitřní stav, projevuje navenek naší jedinečnost a podporuje nás v tom, abychom se mohly cítit co nejvíce šťastně, v pohodě a hlavně samy sebou.

Zdroj: LiliaKhousnoutdinova

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account