Život je krásný, ale není jednoduchý.

Prožitků a situací se na nás každodenně valí spousty a často i nevědomě v nás zanechávají stopu – strachu, stresu, obav, pochybností, ale také únavy …. nejen fyzické, ale i psychické. Obírají nás o naději, radost, nadšení i fyzické zdraví….Je důležité si toto uvědomovat a hledat cesty jak se osvěžovat po těle i mentálně a citově.
Dlouhé roky se zabývám poznáváním toho, jak nás, lidi, ovlivňuje stres a životní způsob, jak nás ovlivňují emoce a vše co prožijeme. Vše se ukládá nejen do naší paměti vědomé, ale i do paměti podvědomí a do paměti našeho těla, do paměti buněk.

Ta paměť je jako program, který máme v počítači… a na základě programu se vlastně vytváří naše přítomnost a budoucnost. Pokud jsou v nás zaznamenány programy stresu, obav, zmatků, pochybností, viny, i křivdy, nemáme myslím šanci žít příjemně. I kdybychom stokrát nebo tisíckrát chtěli, nahrané programy, naše paměť těla, nás budou stále vracet do vyjetých kolejí. Nic nepotlačíme, nic nezničíme.

Co můžeme udělat, jen tyto neprospěšné programy měnit v prospěšné… měnit nejen mysl, citové prožívání, ale také paměť těla, buněčnou paměť.

Ráda bych se podělila o zkušenosti, které v této oblasti mám, prožité a vyzkoušené… proto otevírám tento blog….
Budu zde popisovat jednoduché a příjemné účinné techniky, které ovlivňují naši mysl, emoce i tělo. Můžete se přidat a vyzkoušet si cvičeníčka…. Je na každém z nás, zda pro sebe něco uděláme. Jedna stará moudrost říká: “Chceš-li něco změnit, změň sebe, nic jiného než sebe stejně změnit nemůžeš. Pokud se změníš ty, změní se svět kolem tebe.”

Andělské cvičení pro dnešní den: …když přijdou překážky…..

Často se stane, že v situaci, kdy to nečekáme, přijdou nějaké překážky, něco, co vypadalo, že je vyřešené se sekne, řešení něco prostřednictvím někoho nejde… to nás potom chytí emoce vzteku, strachu, křivdy, zklamání… pokud je v sobě necháme, vše tím jen ještě zabrzdíme, protože energie celé záležitosti se ztíží, jakoby ztmavne….
Můžeme se pokusit si uvědomit jednu starou pravdu: kdo ti klade překážky, ten tě učí….. a podle ní zkusit své emoce a postoje měnit. Zkusit si uvědomit, že někdy Život věci řídí jinak než my si představujeme, že to, co my si myslíme, že by mělo již být vyřešené ještě být vyřešené nemá… prostě jít do pokory.
Pokora znamená, že nepřicházíme o naději, že Láska je součástí našeho života. Posadit se, prodýchat, uklidnit se, vše vizualizací prosvítit Světlem, a pak to nechat být. To vše může celou situaci vlastně urychlit, zádrhele rozplést a řešení přijde….

Naděje je spojena s pokorou a trpělivostí a to se stále potřebujeme učit. Aloha!!!

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account