573

Proč to všechno? Říkali jsme si tolikrát během dvou let “života s COVIDem”. Pandemie a opatření, která ji nutně doprovázela, způsobila utrpení a bolest celému světu.

Média nám nabízejí informace a důvody z každé strany, od vědeckých výzkumů po konspirační teorie. Detailní vysvětlení nám ale nabízí i védská astrologie, jedna z nejstarších a nejkomplexnějších věd na světě.

Záhadná planeta Rahu

Je trochu jiná než ta západní. Ve védské astrologii se bere v úvahu 12 znamení, 12 astrologických domů, 27 souhvězdí a 9 planet: Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn, Rahu a Ketu. V tomto článku je nutno zmínit méně známou planetu Rahu, která hraje v celosvětové pandemii hlavní roli.

Rahu je bod ve vesmíru, kde dráha vycházejícího Měsíce obíhajícího kolem Země protíná rovinu ekliptiky. V západní astrologii se tento bod nazývá vzestupný lunární uzel. Ve védské astrologii se považuje za stínovou planetu se silnými energetickými vlivy. Spolu s Měsícem je stínová planeta Rahu zodpovědná za zatmění Slunce.

Ketu, sestupný lunární uzel, se nachází přímo naproti Rahu na rovině ekliptiky a je také považován za stínovou planetu. Jsou vždy v retrográdním pohybu, tedy v opačném než všechny ostatní planety. Tyto dvě planety vytvářejí osu, která je hluboce spojena s naší životní ale i karmickou cestou, která nás vede z jednoho života do druhého.

Planeta strachu, ale i virových nemocí

Mezi vlastností Rahu patří chamtivost, materialismus a pýcha, z emocí jsou to strach, chaos a zmatek. Zintenzivňuje vše, s čím přijde do styku. Rahu nám dává impulsy a ambice, ale zisky dosažené pod vplyvem této planety často vedou k nespokojenosti a jsou nám nakonec odebrány.

Ze zdravotního hlediska je Rahu planetární příčina hypertenze, zánětlivých onemocnění, rakoviny, neurologických poruch, psychosomatických onemocnění, obsese a jiných duševních poruch, ale i virových onemocnění. Tato planeta je tedy ideálním nástrojem pro provádění šílenství, jako je COVID.

Cenná lekce

Védská astrologie bere jako samozřejmost princip akce-reakce: planety slouží jako nástroje pro provádění pozitivních nebo negativních akcí vůči jednotlivci nebo lidu jako takovému, vzhledem k našim předchozím pozitivním nebo negativním činům, čímž je ve světě zajištěna rovnováha a spravedlnost.

Spolu s utrpením v době pandemie nám od Rahu přišla zároveň i cenná lekce. Lidé se změnili a mnozí jsme pochopili, co je důležité. Rahu, planeta způsobující náhlé nepříjemnosti a strach, nás postupně učí být neustále připraveni.

Je šokující, jak jsme na to zapomněli. Žili jsme v komfortu, v hlubokém nevědomí, myslíce si, že všechno máme v dosahu a že všechno je samozřejmostí. Nezastavitelný ničivý proud planety Rahu nás donutil naučit se pěstovat si vlastní zeleninu, péct svůj vlastní chléb, být soběstačný po fyzické i psychické stránce.

Zdraví si musíme vážit

Mnozí z nás by bez pocitu ztráty neznali pocit naplnění, nebo bez nemoci pocit zdraví. Mnozí z nás byli díky této situaci nuceni bojovat sami za sebe a získali si tak celkovou stabilitu a nezávislost na sociálním životě. Planeta Rahu nám jednoznačně říká – jste opravdu až tak pohodlní?

Tedy učí nás, i když krutým způsobem, jak všechno funguje a jak to fungovalo odjakživa, čeho je třeba si vážit, ukazuje nám, co je pro nás ve finále nezbytné, a jak to získat. Pokud tedy nastanou podobné situace v budoucnosti, budeme připraveni.

Začněme přemýšlet dopředu, vážit si zdraví, všeho co máme materiálně, a také lidí. Nespoléhejme na svůj komfort a neberme své zdraví jako samozřejmost. A tedy vidíme, že i negativní planeta Rahu způsobující bolesti, nemoc a ztráty, nám umí být skvělým učitelem.

Tagy:
1 Komentář

Komentáře jsou uzavřeny.

  1. Romana Mlynářová 5 měsíci ago

    Umí 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account