ZLATÁ MASKA Z KURKUMY
Stačí k ní přidat dvě další ingredience a můžete jít na to. Vezměte jednu lžičku sušené kurkumy, dvě lžíce sušeného zázvoru a stejné množství medu. Vše pečlivě promíchejte. Pokud bude maska příliš hustá, nařeďte ji kokosovým olejem.
A můžete nanést na pleť. Nechte ji na místě alespoň 20 minut, lepší však bude půlhodina. Poté jednoduše omyjte a máte hotov. Těžit budete zejména z množství antioxidantů, které se v kurkumě nacházejí. Ty si dokáží poradit s toxiny v pleti. Kurkuma a zázvor pak otevírají póry, redukují tmavé skvrny na kůži a pleť vyhlazují. Med pak není jenom pojivo, ale pleť také vypíná a zklidňuje její podráždění.
JAK SI RECEPT JEŠTĚ VYLEPŠIT
Místo sušeného zázvoru můžete použít i zázvorovou šťávu nebo jemně mletý kořen. Druhá varianta se však hodí jen pro případ, že si plánujete svou půlhodinku kosmetické relaxace opravdu užít a někde si v klidu poležíte. Jinak vám budou z obličeje odpadávat nažloutlé hrudky.
A do celé směsi se vyplatí přidat i několik kapek citronové šťávy. Ta je totiž skvělým zdrojem vitamínu C, který podporuje tvorbu kolagenu, jež se postará o omlazení pleti se vším všudy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account