Pokud máte v užším výběru způsobů jak zhubnout právě keto dietu, tak v tomto článku vám v kostce shrneme, jak probíhá a co od ní můžete očekávat.
 
Jak keto dieta probíhá?
Tato forma diety trvá přibližně dva týdny a je známá tím, že je velmi efektivní při odbourávání tuku. Důvodem je to, že tělu nedáváte prostřednictvím stravy tolik energie, takže si váš organismus začne sahat do tukových zásob a začne je spalovat rychleji. Tento stav se nazývá ketóza a můžete se na něj těšit již za 3 dny po začátku držení tohoto způsobu stravování. 
Že vám to zní jako nereálná záležitost, která musí být pro tělo spíše velkou zátěží? Její autor, americký doktor Robert Aktinson, by s Vámi jistě nesouhlasil. Při tomto stravování vaše tělo přijímá z potravy proteiny, které mu nahrazují sacharidy, aniž by přišlo o všechny důležité výživové látky a minerály. Protože nějaký ten cukr určitě přes den nevynecháte, bude se vám hodit znát doporučený příjem sacharidů, který je do 50 gramů za den. 
 
Má tato dieta vůbec nějaké nevýhody? 
Jako každá dieta s sebou i tato nese nějaké menší překážky a nevýhody, na které je potřeba si dávat pozor. Prvním znakem, díky kterému můžete poznat, že jste již dosáhli fáze ketózy, je například lehce zapáchající dech. Dá se to ale snadno eliminovat za pomoci žvýkaček bez cukru. 
Další nevýhodou je to, že pokud při této dietě přece jen trošku zhřešíte, bude se zbytková glukóza z krve vytrácet během několika následujících dnů. Obvykle tento proces nadměrného příjmu sacharidů a jejich vytracení trvá 3 dny. Bohužel to není ovlivněno tím, zda jste na začátku, či na konci tohoto stylu stravování. Vrátí vás to opět na pomyslný začátek, takže je vřele doporučováno, abyste  se drželi striktně vašeho plánu a 2 týdny si stáli pevně za svým rozhodnutím. 
 
KetoMix – snadný pomocník při držení diety
Ztrácíte se v dietním plánu a v tom, co smíte, a co ne? Využijte produkty značky KetoMix, které vám pomocí snadného dávkování umožní plynule proplout dvoutýdenní změnou. Můžete si z nich vytvořit nízkosacharidové palačinky, kaše, omelety, těstoviny, ale například i pudink. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account