Taky se občas přistihnete, že podobný povel dáváte svým dětem? Najednou jde všechna demokracie pryč, naše dítko odmítá zeleninu a ovoce a tak se zoufale uchylujeme k rychlým jednoduchým pokynům ve snaze donutit jej přijmout vlákninu a vitamíny.
A co na to naše děti? Vzdorují!  O to více, čím více se my, rodiče, zoufale snažíme.

Takže co takhle zkusit to nějak jinak?
Ovoce zabalit do veselé, barevné, voňavé podoby, která je pro naše dítka přijatelná? Co takhle připravit si domácí ovocnou tyčinku, o které přesně budete vědět, co obsahuje, a navíc bude snadné ji sbalit s sebou na cesty. Naše verze uspokojí i příznice raw výživy.

Potřebovat budeme ořechy, libovolné ovoce a vypeckované sušené datle v poměru 1:1:1.Ořechy rozmixujeme, smícháme s dalšími ingerediencemi a opět mixujeme. Vzniklou směs vytvarujeme do plátů, krájíme nožem na tyčinky a zabalíme do krabiček tak, aby byly vždy připravené na cesty.

Zkusily jste experimentovat a přidaly jste jiné ingeredience, daly jste zamrazit na zmrzlinu, vyrobily zdravý dezert? Napište nám o tom. Třeba budete inspirací pro další zoufalé maminky, které často říkají svým dětem nad miskou ovoce: YES a nemel!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account