Možná jste překvapeni, s čím přicházím tentokrát. Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o své “berličky”.
Své berličky nazývám “všeléky”, jsou to berličky na přírodní bázi, které mi usnadňují život, jsou při ruce, nezatěžují organismus vedlejšími účinky a mám je mnohokrát na sobě i druhých ověřené.
Jako první jsem se rozhodla prezentovat můj nejčastěji používaný všelék – a je jím “obyčejná” HORKÁ VODA. Když jsem před mnoha lety poprvé slyšela o jejích zázračných účincích, usmívala jsem se. A nejen usmívala, dokonce jsem se vysmívala těm, kteří na ni nedali dopustit. 
V té době jsem měla ještě “klapky na očích”, řídila jsem se víc logicky a něco tak obyčejného jako horká voda prostě NEMOHLO mít tolik kladných účinků na zdraví člověka. 
Dnes už vím, že jsem se moc pletla. Horká voda patří k mým nejoblíbenějším berličkám. Je opravdu velmi snadno dostupná a zabírá na spoustu drobných i středních neduhů.
Každé ráno když vstanu – to první co do svého těla vpravím je sklenice teplé vody. Piju ji tak teplou jak to jen vydržím. Den, který začínám vodou bez ohřátí se celý nese v jiném duchu. Nevím co přesně horká voda způsobuje, ale na můj žaludek má velmi blahý vliv. Nastartuje můj organismus, čistí tělo, snaději se odstraňují toxické látky ven a kdo trpívá na otoky, stačí když každý den ráno vypije několik sklenic ještě než se napije něčeho jiného a než se nasnídá a otoky se zmírní a možná zmizí úplně 🙂
Není to ale jen můj žaludek, tento starý rodinný recept mi předal můj manžel. Ten se léčbě horkou vodou naučil doma.
Můj první zázrak se udál už před léty. Tenkrát mě v tropech štípl nějaký hmyzák, tuším že to byl sršeň, a vytvořil se mi obrovský otok, který ničím nešel pryč. Šíleně to svědilo, lechtalo, pálilo a bolelo a každý den to bylo větší. Štípanec jsem měla na stehni a po 3 dnech měl velikost rodinné pizzy a stále rostl. Manžel mi povídal o tom, jak si oni s pomocí horké vody léčí podobná zranění. Vysmála jsem se mu. Jenže otok rostl, už jsem nemohla ohýbat koleno a stále se to zhoršovalo. A tak jsem si řekla, že za tu bláznivou zkoušku nic nedám a večer před spaním jsem to zkusila.
Léčba probíhá tak, že na postižené místo se přikládá ručník nebo utěrka namočená v horké vodě. Používá se maximální teplota, to co snesete. Délka trvání aspoň 20 minut.
Bylo to hrozný, skoro se to nedalo vydržet. Po aplikaci zábalů jsem si šla lehnout. K mému velkému překvapení jsem spala celou noc a ráno byl otok stejně velký jako večer. Nevyrostl ani o kousek. Už to byl úspěch. Další den otok ustoupil asi o třetinu a třetí den o další kus. Víckrát už jsem horkou vodu aplikovat nemusela, otok se vstřebával už sám.
Od té doby jsem si tímto jednoduchým receptem pomohla mockrát, vyzkoušelo to mnoho mých známých a členů rodiny a všichni do jednoho byli unešeni účinností tak jednoduché a prosté metody.
Dalším účinným pomocníkem je horká voda při bolestech žaludku, průjmech a nevolnostech. Pije se vždy ráno na lačno horká voda po doušcích, alespoň 1 hrnek. 
V neposlední řadě je velmi účinná léčba rýmy. Jistě znáte napařování, a tak vám ho jen připomenu…Kdo má rýmu, večer před spaním si ohřeje vodu, dá ji do velkého vysokého hrnce, já dávám tak 2 litry, přidám velkou lžíci mořské soli (může být i kuchyňská), občas přidám pár kapek tea tree nebo obyčejné zelené či bílé alpy (ale opravdu jen jeden plný vršek, je to síla), přehodíme si přes hlavu ručník a inhalujeme. Nádech nosem, výdech ústy. Dělám to tak dlouho, dokud cítím vodu horkou.
Zde prosím – POZOZ – HROZÍ OPAŘENÍ. Když se hrnce dotknete rukou, můžete se opařit! 
Při nachlazení, prochlazení – je ideální koupel nohou v horké vodě. Tento starý lék se traduje v naší rodině, dělal to už můj táta a i já sama po této metodě sáhnu, když se potřebuji prohřát. Někdy stačí si chvíli pouštět horkou sprchu dole na nohy a hned jsme prohřátí.
Všechny tyto metody jsem užívala i u dětí. Zkuste to taky a napište své dojmy a výsledky pro ostatní 🙂
Krásný den všem,

Jolana
www.spokojeny-zivot.cz

fotografie: zdroj internet

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account