Jak si vytvořit ochranou bublinu: Přežití ve světě bez podpory

V minulém článku jsem psala o tom, jak důležitá je podpora. Nenechat vašeho milovaného, který má rakovinu padnout, ale podržet ho a být mu oporou.
Co když se, ale najdou lidé, kteří se vás snaží ponížit a chtějí vás zranit? Možná nevědomě, ale dělají to stále, jako by je to bavilo. Vy víte, že musíte být silní a držet rodinu a tito lidé, místo toho, aby vás podpořili, tak vás budou shazovat.

Dlouho jsem to nechápala a snažila jsem se je pochopit, proč to dělají? Proč nás chtějí ponížit, když vědí, že manžel má rakovinu a bojujeme? Ale nepřišla jsem na to, protože vím, že tyto lidi nikdy nepochopím. Proč se snažit pochopit něco, co v mých očích pochopit nejde. Lze to jen přijmout, že to tak je.
Na lidi, kteří se mě a mou rodinu snaží ponížit, jsem si vytvořila „ochranou bublinu“. Je jen v mých představách a myšlenkách, ale je to vlastně taková bublina kolem mě, která mě chrání před různými negativními slovy, narážkami a pocitu ublížení.

Nejhorší je, pokud tito lidé, kteří vás chtějí ponížit, jsou ti, od kterých byste to nečekali. Ba naopak, byste řekli, že právě oni, by se vám měli snažit chtít pomoci a podpořit vás. Ale zjístíte, že je to prostě úplně opačně, než jste od nich očekávali.
Možná jste se také už s těmito lidmi setkali a nechápete, proč vám chtějí ublížit. A stále se snažíte jim něco vysvětlovat a oni to stále nechápou. A víte proč? Protože oni vás vlastně ani neposlouchají a pochopit to nechtějí. Přestaňte se vysilovat a prostě je přijmněte takové, jací jsou. Opravdu to nemá smysl.
Má „ochranná bublina“ zafungovala, i přesto, že ještě některé malé negativní věci pustila, ale bylo jich mnohem méně, než kdybych si ji nevytvořila. Na narážky a slova, která mě měla zranit, jsem reagovala mnohem klidněji a s nadhledem.

Mám pocit, že těmto lidem snad dělá dobře, když vás vidí trpět. A ještě si přiloží polínko, aby vás v tom pěkně vymáchali. Ano samozřejmě, nesmíme si to od nich nechat líbit. Ale, co když jsou to lidé, které nejde vymazat z vašeho života?
Já jsem se bránila dlouho a stále i bráním, vůči jejich vlivu, ale bohužel vím, že odstřihnout je nemohu. Nebo spíš já ano, ale má rodina ne. A právě kvůli své rodině, tyto lidi „snáším“.
Někdy je to opravdu namáhavé a vyčerpávající se s těmito lidmi stýkat a nenechat se od nich kritikou dostat. Právě proto jsem si vytvouřila svou „ochranou bublinu“, která mi pomáhá to překonat a zvládat.
Nesmíte se nechat od nikoho dostat padnout na kolena, i když je to někdo, kdo je vám blízký. Zkuste si také vytvořit vaši „ochranou bublinu“ a dejte mi vědět, jak vám funguje.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account