Kdysi jsem si myslela, že žít EKO je jen pro ty, co nevědí co s penězi. Pak jsem začala mít zdravotní problémy a protože se stále ,,léčily” jen příznaky onemocnění, tak se pořád dokola opakovalo. Tím, že se nehledala příčina, se všechno jen zhoršovalo a postupně to začalo mít opravdu velký vliv na můj běžný život. Bolela mě záda, nohy a měla jsem pocit, jako když žiju v mlze. Hodně se to podepisovalo na mé psychice, někdy jsem byla tak unavená, že jsem nezvládala ani běžné denní činnosti. 

Nevěděla jsem kudy kam a tak jsem začala googlit. Byla jsem hodně překvapená, protože jsem zjistila, že spoustu lidí trápí stejný problém. Uklidnil mě pocit, že nejsem sama a že vím co mi je. Zhrozila jsem se, až když jsem zjistila, co všechno budu muset ve svém životě změnit. Vůbec se mi do toho nechtělo. Už jsem to psala hodně krát, jsem líný člověk, který miluje sladké a to tak, že hodně moc!

Jenže problém byl, že jediná cesta, jak se z toho začarovaného kruhu dostat, bylo začít přemýšlet, co jím, nakupuju, co piju, v čem peru s čím se myju, co používám za kosmetiku….. musela jsem začít měnit úplně všechno, na co jsem byla zvyklá.

První moje myšlenka byla, že to rozhodně nedám! V tý jsem se chvilku rochnila, abych pak přestala lhát sama sobě a přiznala si, že jinak to nepůjde.

V tom přišla fáze litování…proč se to stalo zrovna mě? Proč já? Pravda, v téhle fázi jsem si chvíli pobyla, ale pak jsem se vzchopila a šla jsem do toho!

Začala jsem pěkně postupně krok za krokem. Naprosto jsem změnila jídelníček. Šlo jen o to, nahradit potraviny na které jsem byla zvyklá jinými zdravějšími. Chvilku to trvalo, než jsem si zmapovala, co kde mají, ale dalo se. 

Začala jsem nakupovat od farmářů a protože jsem pro nákupy jezdila daleko, stala jsem se v naší obci organizátorkou nákupů od místních farmářů. Začali jsme pěstovat vlastní zeleninu. Abych se náhodou nenudila, pořídila jsem si velkého psa a slepice. Takže mám o pravidelný pohyb postaráno a to i když se mi opravdu vůbec nechce. Díky mojí nemoci se mi otevřel jiný svět, který bych nikdy nepoznala. 

Vlastně mě donutila přemýšlet nad tím, co dělám a jak se chovám ke svému tělu a sama k sobě. Jak moc jsem si škodila a bláhově si myslela, že to zůstane bez následků. Dneska jsem ráda, protože moje tělo mi okamžitě dá najevo, když se k němu začnu chovat jako dřív. A že k tomu mám neustále sklony!

Víte, říkám si, proč jsem to nechala dojít tak daleko. Proč jsme schopní dobrovolně do sebe ládovat všechnu tu chemii v jídle, drogerii, kosmetice a začít to řešit, až když máme zdravotní problémy. Říkám si, jak jsem byla hloupá. Vždyť to není tak těžké. Nejde o to začít si doma vyrábět mýdla, prášek na praní, krémy…Jde o to, že tohle všechno už na trhu je, ale stačí jen přestat dělat věci automaticky a porozhlédnout se kolem sebe.  

Díky mým problémům jsem objevila i firmu o které jsem vůbec nevěděla. Co je mi na ní sympatické je, že je to česká rodinná firma, která vyrábí EKO produkty….a teď se podržte… celých 25 let! A co víc jsou funkční a levnější než ty z drogerky…takže vážení…tady už neobstojí žádné výmluvy, proč ještě nakupovat ty chemické jedy v drogerce! Nenechte to dojít tak daleko jako já. Přidejte se k nám a pojďme se vzájemně podpořit a dělat věci jinak 🙂 https://1url.cz/BKjHW

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account