Proč se vyplatí mít doma sklenici vepřového sádla?
 
Vepřové sádlo. Někteří krčí nos, jen ta slova slyší, jiní až když bílý tuk vidí nebo si k němu přičichnou. Také sádlo obcházíte obloukem? Zapomeňte na předsudky! Je to nejen výživná a zdravá součást stravy, ale i dobrý pomocník v péči o krásu.
Co obsahuje vepřové sádlo
Velká výhoda sádla je vysoká tepelná stabilita, díky níž během smažení a pečení nevzniká tolik karcinogenních látek. V tomto ohledu je vhodnější než mnohé rostlinné oleje a také než klasické máslo. Sádlo se přepaluje při teplotách nad 180 stupňů, zato máslo už při teplotách nad 110 °C.
Sádlo neobsahuje škodlivé trans tuky, které jsou spojované s vyšším rizikem srdečních onemocnění. Je tvořeno nasycenými a nenasycenými mastnými kyselinami v poměru 4 : 6. To znamená, že obsahuje více nenasycených tuků, které se považují za zdravější, a většina tohoto zdravého tuku v sádle je prospěšná kyselina olejová. Nutno zmínit, že sádlo obsahuje také vysoké dávky vitaminu D,
Není nad domácí vepřové sádlo! Je výtečné a zdravé, vynikající pro pleť, věděli to už i naše babičky.
Jaké má sádlo účinky na pleť a s čím vším může pomoct vaší kůži?

  Vyhlazuje vrásky – Vepřová kůže je velmi podobná lidské, proto se používá v plastické chirurgii. Aplikace vepřového sádla na pleť, například ve formě 20minutové masky, zjemňuje a vyhlazuje vrásky.
  Pomáhá proti jizvám a striím – Opravdu mimořádně účinné je sádlo na strie i jizvy. Pravidelným promazáváním je pomáhá zjemňovat a vyhlazovat, hodí se i jako jejich prevence v těhotenství.
  Hydratuje suchou a ekzematickou kůži – Sádlo je hypoalergenní a velmi dobře promašťuje, proto mimořádně prospívá velmi suché a atopické pokožce.
  Léčí popraskané paty – Zábal ze sádla pomáhá s popraskanými chodidly a patami. Stačí nohy promastit, obléct bavlněné ponožky a nechat působit aspoň 20 minut, ale klidně i přes noc.
  Zmírňuje lupenku – Sádlo je přírodní neparfémovaný nedráždivý prostředek, proto se doporučuje na ošetřování ložisek lupenky.

   

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account