Kefír, někteří na něho nedají dopustit, jiní jej zatracují. Zažene hlad i žízeň, může mít mnoho různých příchutí a navíc je zdravý. Říká se, že pravidelné pití kefíru vám prodlouží život. Je to skutečně pravda?
Co je to vlastně kefír?
Kefír je známý pro svou typickou kyselejší chuť. Jde o kvašený mléčný nápoj, který osvěží a navíc jej naše tělo bude milovat. Už staří obyvatelé Tibetu dobře věděli, že kefír je tekutý poklad a proto jej před okolním světem dlouho drželi v utajení. Tento nápoj si dopřávali lidé již před 5 tisíci lety. Tradice se dědila z generace na generaci. A proto si také v dnešní době můžeme dopřát dobrý a zdravý nápoj, který chutná nejen dospělým, ale také dětem.
Stačí jedna sklenička denně
Pokud se rozhodnete zařadit kefír do svého jídelníčku, pak stačí jedna sklenička denně. A jestliže jej zatím nepijete, pak je nejvyšší čas o tom začít uvažovat. Proč? Protože kefír má neuvěřitelné účinky na naše zdraví.
–          Posiluje imunitní systém
–          Podporuje odolnost organismu vůči chorobám
–          Pomáhá proti alergiím
–          Příznivě ovlivňuje trávení
–          Reguluje krevní tlak
–          Má detoxikační schopnosti
–          Je bohatý na probiotika – mnohem víc, než jogurt
–          Díky bohatému množství vitamínů (především vápníku) prospívá našim kostem
Sami vidíte, že kefír je skutečně obrovský zázrak a přínos do našeho jídelníčku. Navíc představuje hodnotnou svačinu, kterou můžete mít kdykoliv po ruce a ještě zažene žízeň.
Testovaly jsme kefírové mléko z Valašska
A protože nám kefíry chutnají, chceme žít zdravě a také být krásné, rozhodly jsme se otestovat kefíry od tradičního českého výrobce mléčných výrobků – Mlékáren ValMez.
Jaro se blíží a každé kilo navíc bude vidět, zvolily jsme kefírové nízkotučné mléko s příchutí jahody. Výrobek obsahuje jen 0,8 % tuku, což je naprosto skvělé a pro štíhlou linii jako dělané.

A co na to říkaly naše testerky?
Kefírové mléko šlo skutečně „na dračku“!:-) A jak testování dopadlo? Řekla bych, že velmi dobře. Negativních komentářů je jako šafránu.
„Kefírové jahodové mléko z Valašska má lahodnou chuť a příjemně člověka zasytí“, pochvaluje si IvetaN. Niké se přidává. „Toto kefírové mléko jsem pila už dříve a mohla bych ho jenom doporučit.“ 
Také dodává, že má příjemnou chuť a je kvalitním zdrojem bílkovin. Pro Leny20 bylo naše testování natolik inspirativní, že si jahodové kefírové mléko z Valašska hned koupila. „Hodně mi vyhovuje, že je uzavíratelné a tudíž se dá lépe skladovat“, dodává.
Jaké jsou přednosti?
–          uzavíratelné balení
–          dobrá lahodná chuť
–          zasytí
–          je dietní
–          zdravé a osvěžující
A co by testerky zlepšily?
ByMaki poukazuje na to, že výrobek obsahuje více cukru. Kristin Sophie by zase více ocenila zdravější verzi ve formě plnotučného výrobku.
Nicméně testování dopadlo na jedničku, děkujeme všem zúčastněným a vy se můžete dočíst další názory ZDE. A napište nám do komentářů, zda máte kefíry rády a jaké nejvíce?
A další zajímavosti o mléku a mléčných výrobcích najdete ZDE

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account