Počasí je vrtkavé, slunce už slibuje jaro, ale vítr a sychravo nás ještě často potrápí. Snadno pak podlehneme rychlému nachlazení. Pokud to postihlo i vás, trápí vás rýma, kašel, máte potíže s plícemi, nepodceňujte tyto signály, aby nebylo ještě hůř. Odpočívejte, nepřetěžujte se a hodně pijte.

Tělo je po dlouhé zimě oslabené, rezervy jsou téměř vyčerpané, není dobré přecházet ani tato zdánlivě lehká onemocnění. Potíže můžete mít i se zácpou, stavem pokožky či ekzémem. Pokud budete tyto signály těla přehlížet, nepolevíte a pojedete dál naplno, nedopřejete si odpočinek a neposílíte včas svou imunitu, mohou se i malá nachlazení přehoupnout do těžších potíží, nemocí a vy můžete podlehnout celkovému vyčerpání. Tomu je třeba včas předejít.

Bylinky a citrusové plody tělo posílí

Na zvýšenou teplotu pomohou citrusové šťávy, na nohy vás postaví bylinkové čaje. Můžete si pořídit už hotové směsi bylinek – průduškový čaj, čaj proti nachlazení a podobně. Dobře vám udělá heřmánek, jitrocel, mateřídouška a sléz. Blahodárné jsou také šípky, dobromysl, fenykl, lipový či diviznový květ, nať tymiánu a máty peprné. Nezapomínejte ani na anýz, kořen lékořice a list šalvěje. Pokud vás škrábe v krku a kašlete, pomůže i bylinný výplach a kloktání.

Teplá lázeň prohřeje tělo 

Pokud patříte navíc mezi zimomřivé tipy, udělejte si před spaním teplou koupel chodidel, nebo ještě lépe vložte nohy do horké lázně s mořskou solí až po kolena. Po dostatečném prohřátí a osušení si ihned navlékněte teplé ponožky, aby vám teplo vydrželo.

 

Vždy chraňte nohy před prochladnutím, jsou jako kořeny stromu, které je nutné zvláště v zimě chránit a udržovat v teple. Pokud totiž promrznou kořeny rostlin, na jaře už nevyrostou. Chránit si své „kořeny“ tedy musíme i my, abychom na jaře měli dostatek sil. 

Špatné trávení se může projevit i na pokožce

Zimní nachlazení může doprovázet i zácpa. Špatné trávení a vylučování se pak může projevit i na pokožce. Dává-li vám tělo tyto signály, že něco není v pořádku, odlehčete svůj jídelníček, doplňte potraviny s vlákninou a dostatečně pijte! 

Jak bojujete proti nachlazení vy? Co se vám nejlépe osvědčilo?
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account