Hodně z nás se chystá strávit zimní dovolenou v teplých krajích, a tak je potřeba si zavčas zjistit informace o očkování.
Ve chvíli, kdy začnete plánovat svoji cestu do zahraničí, je potřeba zvážit i zdravotní rizika, která může pobyt v dané zemi přinést. Pozornost je třeba zaměřit nejen na povinná očkování, ale i na ta doporučená. Je lepší zdravotním komplikacím předcházet, než si na vlastní kůži vyzkoušet kvalitu místních zdravotnických zařízení.
Některá očkování se musí aplikovat ve více dávkách a některá začínají účinkovat až s odstupem, takže se určitě vyplatí začít očkování řešit co nejdříve. I pokud vám ale zbývá třeba jen pár dní do odletu, kontaktujte odborníky a zachraňte co se dá.
Já si informace nejraději hledám TADY.
Aktuální epidemiologickou situaci zase můžete sledovat ZDE.
 

 
ZÁKLADNÍ OČKOVÁNÍ PRO CESTOVATELE:

    Tetanus – proti tetanu bychom měli být všichni očkovaní, ale toto očkování je potřeba každých 10-15 let obnovit. Termín přeočkování si musí každý pohlídat sám, preventivní očkování je plně hrazeno pojišťovnou.
    Žloutenka typu A + B – lze očkovat samostatně nebo A+B v kombinaci. Od toho se odvíjí počet očkovacích dávek i časový rozestup mezi jednotlivým očkováním. Ochrana po očkování je dlouhodobá až doživotní.

Základní balíček očkování využijete nejen v zahraničí, ale i v tuzemsku. Vyplatí se tedy, i pokud necestujete příliš často.
 
20150707_165932~2
Každá země má svá rizika.
Netřeba ale zbytečně plašit – stačí se dobře připravit. Tady se můžete informovat, jaké očkování je povinné a doporučené do vámi zvolené lokality.
Potřebujete vystavit mezinárodní očkovací průkaz? Není to vůbec složité.
Ceny očkování se liší vakcínu od vakcíny a svůj podíl má i počet dávek, který je potřeba naočkovat. Abyste i toto mohli započítat do svých cestovatelských nákladů, informujte se o cenách zde. Některé pojišťovny přispívají na očkování, informujte se a využijte této možnosti. Z mých zkušeností to funguje bez problému. 
 
Přeji nám všem, abychom očkování zvládli bez problémů…já je teda úplně nesnáším.
 
DSCN1478

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account