“Co pořád děláš na tom telefonu?” Častá otázka starší generace. Neříkám, že vždy využívám telefon naprosto smysluplně, ale využít se dá pro život. A to doslovně. 
Před několika týdny se ze mě stal zdravotník. Dítě, které na táborech a ŠVP zdravotníka vždy znal. Od odřených kolen, přes bolest bříška až po zlomeniny. Takže vyústění v tuto funkci bylo vlastně jasné. 
Nikdy bych nevěřila, že od doby co vím jak co ošetřit se mi v mém životě objeví každou chvíli nějaké to zranění. Jako pedagogický pracovník jsem den po absolvování závěrečných zkoušek volat sanitku k dítku s rozseklou hlavičkou. Vyhráli jsme, máme  12 stehů, lehký otřes mozku, ale vlastně jsme rádi, protože jsme jeli sanitkou a to byl ten největší zážitek.  Bohužel to byla ta pozitivnější chvíle a proto vlastně všechno todle píšu. Obyčejná cesta za blízkými, jako řidič jsem potkala nehodu. Krásně zdemolované auto a mladý pár. Žena v bezvědomí naštěstí dýchající, muž bohužel nedýchající. A proč jsem psala vlastně o telefonu? Protože jsem naštěstí byla při kurzu byla ducha přítomna a stáhla si aplikaci záchranka. Nebýt té nebyla bych asi tak pozitivní jako jsem teď. Ač vím co mám dělat, netušila jsem kde se vlastně přesně nacházím (prostě silnice a stromy- teď už je to vtipné ale) a díky aplikaci mě blikající erzeta vysvobodila opravdu rychle, ještě teď jim děkuji. Nejen, že aplikace vysílá Vaši GPS polohu, voláte přes ní RZS, také radí co máte dělat (i kdyby jste byl chirurg v této situaci si nikdo není jistý a má tam mnoho radílků kteří to umí lépe než Vy, ale nahradit Vás nechtějí, a opravdunevím kde se tam vzali :)). Takže pokud máte alespoň minutku na to si stáhnout aplikaci tak to udělejte ať jste zdravotník, či obyčejný smrtelník.  
 
Výsledek obrázku pro záchranka aplikace
 
Pokud by někdo ošetřuje, či má stále nějaké bolísky doporučiji ještě aplikaci První pomoc od Červeného kříže. Zajímáve typy, rady a pokud si nejste jisti dá se sní vždy “konzultovat”. 
Výsledek obrázku pro první pomoc aplikace
 
Pokud kliknete na obrázky, přemístíte se na stránky, kde aplikace můžete stáhnout a více se o nich dozvíte. 🙂
Možná je to teď blbost, až budete v té situaci budete si za to, že jste to neudělali nadávat. 
 

Vaše Tereza

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account