Čtvrtý ročník, sedm závodů, sedm českých pohoří, dva typy obtížnosti tratě… A především nezapomenutelný zážitek pro všechny zúčastněné! Od 9. května do 19. září se letos uskuteční tradiční trailová série 7 pohoří.
Ve spojení s Horskou službou vznikla série závodů, která provede milovníky terénního běhání postupně sedmi horskými lokalitami v České Republice – poběží se v Orlických horách, na Šumavě, v Jizerských horách, Beskydech, Jeseníkách, Krkonoších a Krušných horách. Horská služba ČR pomáhá s přípravou závodů výběrem lokalit i samotných tras, protože právě její členové znají nejlépe místní terén a poměry a zajišťují tak bezpečnost závodu. Účastníci si budou moci vybrat ze dvou variant dle úrovně své zdatnosti: trasy 10+ km s převýšením 500+ metrů a trasy 20+ km s převýšením 1000+ metrů. Vždy však půjde o členitý horský terén, na vybraných trasách se poběží v přírodě mimo asfaltové a zpevněné cesty. Běžci díky tomu mohou objevit nová atraktivní místa, kam běžně není možné se dostat – a navíc si přitom užít i nezapomenutelné výhledy a horské klima. Samozřejmě nechybí ani kvalitní a široké zázemí v prostoru startu a cíle, společně s bohatými občerstvovacími stanicemi. Každý závodník si může plánovanou trasu závodu dopředu prostudovat díky mapkám na webových stránkách závodu.
Ke startu, připravit…
Zaregistrovat se můžete prostřednictvím webových stránek www.7pohori.cz. Zájemci se mohou přihlásit na jednotlivé závody (do 9. 4. je startovné 490 Kč, do 8. 5. pak 590 Kč a na místě se platí 690 Kč) nebo nově i na celý běžecký seriál, kde platí zvýhodněné startovné (7 závodů za 2890 Kč).
Časový limit pro absolvování závodu jsou čtyři hodiny. Všichni účastníci se mohou po dokončení těšit na pamětní medaili a pro ty, kdo se umístí na stupních vítězů, jsou připraveny i krásné ceny.
 
Kdy a kde můžete vyrazit na trať?
9. května 2020: Orlické hory
Delší varianta je dlouhá 24 km, kratší 13 km. Startuje se v Deštné a běží se přes Šerlich po hranici s Polskem k Masarykově chatě. V obtížnější variantě běžci vystoupají až na nejvyšší vrchol Orlických hor – Velkou Deštnou (1 115 m n. m.).
23. května 2020: Šumava
Delší varianta měří 22 km a nabízí převýšení 1050 m, kratší má  14 km s převýšením 600 m. Běží se z Železné Rudy podél ledovcového Černého jezera k pohádkovému Brčálníku. Obtížnější verze zavede závodníky až k vrchu Pancíř (1 214 m n. m.).
6. června 2020: Jizerské hory
Delší varianta je dlouhá 25 km, kratší 12 km. Zavede běžce do méně známé, ale o to malebnější části Jizerských hor při hranicích s Polskem. Startuje se v Novém Městě pod Smrkem a poběží se smrkovými i listnatými lesy až k nejvyššímu českému vrcholu Jizerských hor Smrk (1 124 m n. m.)
18. července 2020: Beskydy
Připravuje se úplně nová tratě na novém místě – tentokrát se odstartuje v Trojanovicích a poběží se většinou po lesních cestách a pěšinách, samozřejmě nebudou chybět ani krásné výběhy.
1. srpna 2020: Jeseníky
Delší trať měří 22 km s převýšením 1000 m a kratší 9 km s převýšením 600 m. Závod začíná v Koutech nad Desnou, poběží se na Medvědí horu a zdatní běžci se dostanou až ke známé nádrži Dlouhé stráně s majestátním výhledem na Praděd.
22. srpna 2020: Krkonoše
Delší trať je dlouhá 25 km s převýšením 1200 m, kratší má 14 km s převýšením 500 m. Startuje se v Benecku, horskými pěšinami a starodávnými chodníky doběhnou závodníci k rozhledně na hoře Žalý, delší verze nabízí trasu až k vodní nádrži Labská ve Špindlerově Mlýně.
19. září 2020: Krušné hory
Závodní série se uzavírá v Krušných horách s tratěmi dlouhými 23 km a 13 km. Přírodní trasa provede návštěvníky bývalou hornickou krajinou zapsanou v UNESCO. Poběží z Abertam lesem k bývalému dolu Eva, na Jelení a k Švýcarské chatě na Plešivci. Další trasa vede až k Merklínu.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account