Bylinky toho dokážou hodně, o tom není pochyb. 
Bylinky nejenom pro studenty
My tentokrát hledali mezi bylinkami takové, které by mohli ocenit studenti. Přece jenom je tu doba maturit a státnic.
Co myslíte – našli jsme?

  Ano, našli, překvapivě i mezi docela obyčejnými bylinkami. Třeba takový rozmarýn funguje jako vzprucha pro mozek a posilovač nervů. Je součástí provensálského koření, které nejenom příjemně provoní a dochutí pokrmy, ale ještě z nich udělá super pokrm.
  Není to však i rozmarýn, posílit mozkovou činnost, zlepšit paměť, zvýšit koncentraci a mnoho dalšího dokáže kurkuma. Zlaté koření známé z indické kuchyně je silným antioxidant a mj. funguje i jako mírné antidepresivum. Kurkuma  zklidní nervy a umožní nám podávat maximální mentální výkony. Co víc si přát?
  Možná si přejete ještě další bylinky na mozek. Dobře, mozkové činnosti prospívá i třeba taková bazalka. Úžasně aromatická bazalka, která se dá bez potíží pěstovat i v květináči. 
  A to ještě nejsme u konce. Jednou z nejsilnějších “bylinek na mozek” je brahmi (bakopa drobnolistá). Pokud potřebujete zlepšit své mentální výkony a být úspěšnější, brahmi je prvním pomocníkem, který se vám bude hodit.

Více se dozvíte tady…

1 Komentář
 1. Lenka Nováková 7 měsíců ago

  Kurkuma je skvělá, také ji doma používám poměrně často. Obecně velice ráda využívám bylinky. A to nejen v kuchyni. Čas od času si koupím například i nějaký extrakt na posílení imunity. Teď před pár dny jsem si například objednala extrakt z lichořeřišnice doplněný o vitamín C. Vzhledem k tomu, že zase začíná to období chřipek, tak je dobré nějakým způsobem posilovat svoji imunitu. A právě lichořeřišnice je na toto skvělá.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account