Bříza
Bříza je díky svým úžasným vlastnostem používána odpradávna. Na základě písemných pramenů je známo, že břízu používala ve 12. století sv. Hildegarda v souvislosti s vředy. Míza břízy je považována za “elixír života”.
*heart* Míza se používá jako drenážní prostředek při chronickém revmatismu a potížích s ledvinami. Společně s pupeny břízy a černého rybízu má silnější léčebné účinky a používá se při léčbě kaménků v ledvinách a močovém měchýři.  
*heart* Má silné močopudné účinky, používá se při snížené činnosti ledvin, zánětu ledvin a při albuminurii a urikémii, což vede také k podpoře činnosti myokardu. 
*heart* Dokáže léčit nadledvinky a depresivní stavy. 
*heart* Má léčebné účinky při bolestech kloubů, zad, zánětech pohybového aparátu, kostí a při celkové ztuhlosti. Používá se při léčbě akutního kloubního revmatismu, artrózy, dny.
*heart* Je účinná při problémech s nadváhou, léčí poruchy metabolismu.
*heart* Používá se při regeneraci kostí, při osteoporóze. Je vhodná pro děti s opožděným růstem; dodává minerály, používá se při léčbě křivice.
*heart* Využívá se při léčbě růže, a při fibromatóze prstů.
*heart* Stimuluje slezinu a slinivku, využívá se při chorobách obou těchto orgánů.
*heart* S úspěchem se používá u vrozené kardiomyopatie, rozpouští cholesterol.
*heart* Detoxikuje játra. Je účinná při léčbě zánětu jater, též u některých typů žloutenky.
*heart* Má dobré účinky na respirační ústrojí, kde působí protizánětlivě. 
 


Gemmoterapie
Moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Gemmoterapie, též nazývaná “medicína pupenů”, je léčba pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu. Každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj růst, proto pupeny obsahují nejvíce léčivých látek z celé rostliny.
 
Foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account