Každá změna počasí má vliv na naše zdraví. Střídání tepla a zimy dokáže s imunitou pěkně zamávat, hlavně u menších dětí nebo starších lidí. Rýma se však nevyhne ani otužilcům.

S přicházejícím podzimem se rána a večery mění na studené. Jsme více unavení a nechce se nám vstávat z postele. Dobít energii nám pomůžou nejen vitamíny, ale i procházky a aktivita.

V chladnějších dnech se doporučuje:

  zvýšit přísun vitamínů, minerálů, stopových prvků
  pravidelně odpočívat a spát
  také je důležitý pohyb a správná životospráva
  dodržovat pitný režim
  obklopit se teplem a světlem
  navodit si pocit radosti

I psychika nese svůj podíl na imunitě. S podzimem přichází možné změny nálad a deprese. Je třeba své myšlenky a náladu udržet na pozitivní vlně. V případě nemoci je dobré nemoc vyležet a řádně doléčit. Jakékoli přechození nemoci tělo jen oslabují.


Velmi dobrý pomocník při boji s infekcemi je vitamín C

Tento vitamín je pro naši imunitu moc důležitý. Pomáhá tělu bojovat s viry, má dobrý vliv na pleť, zuby, kosti, růst, hojení ran, dodává tělu energii, chrání nás před únavou. Při nedostatku je člověk více unavený, podrážděný, častěji nemocný, má problémy s dásněmi, chudokrevností, kurdějemi, degenerací kostí a svalů.


Rakytník zvyšuje obranyschopnost

Organismus nám dává vždy najevo, když mu něco chybí. Velmi dobře posiluje a zvyšuje jeho obranyschopnost rakytník. Obsahuje zdroj vitaminů C, A, B, D, F, K i P, flavonoidů, tříslovin a mnoho dalších důležitých látek. 

Echinacea zabírá na záněty 

Likviduje bakterie, viry a plísně. Účinně bojuje s infekcí a dokáže potlačit bolest, léčí zánět dýchacích cest, rýmu, má hojivé účinky. Podle vědeckých výzkumů dokáže snížit pravděpodobnost vzniku nachlazení až o 58 procent.


Aloe je úžasný antioxidant

Má prokázané detoxikační účinky. Pomáhá zlepšovat přirozenou obranyschopnost a působí jako antioxidant. Potlačuje únavu a napětí.
 
Blogerka Michaella ve spolupráci s https://www.allnature.cz/

 
(zdroj obrázků Allnature a pixabay)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account