Překonejte výmluvy, objevte své možnosti: Návod k trvalé změně

Mnohé z nás chtějí změnit svůj životní styl, udělat něco pro své zdraví, zlepšit svůj jídelníček, začít se více hýbat. Ale stále se nedaří. Není dost času, chybí silná vůle, vše odsouváme na „příště“, ale ve skrytu duše víme, že změna může být právě a pouze „nyní“, v přítomnosti. Jen teď můžeme opravdu začít. Příště bude stále v nedohlednu…

Je vám to povědomé? Nebojte se, nejste v tom sama. Tato vlastnost trápí mnoho žen, ale i mužů. 😉 Neznamená to ale, že se to nedá zlomit. Jak jste na tom se svou vůlí a odhodláním? Pokud se pro něco rozhodnete, nakolik se vám daří vaše odhodlání naplňovat?

Jak silnou vůli opravdu mám? Nechám se odradit prvním „selháním“?
Chcete si na tuto otázku odpovědět? Vyzkoušejte svou vůli na vlastní kůži. Pomoci vám může praktický kalendář Cesty do plavek, který vám dává návod na 4 týdny, během nichž můžete projít svou zásadní proměnou, zlepšit svůj jídelníček, vyzkoušet zajímavé, chutné a přesto zdravé recepty, začít pravidelně cvičit a také se něco více dozvědět o fungování svého těla. Lépe tak porozumíte všem souvislostem a vaše snaha o zdravější životní styl bude pak o to snadnější.

Nenechte se odradit prvním neúspěchem, prvním selháním. Nevzdávejte své odhodlání hned na začátku. Pokud se vám nedaří plnit své úkoly na každý den, odškrtávejte si ty, které se vám splnit podařilo. Počítejte své dílčí úspěchy, z těch se radujte. Dílčí neúspěch, nesplnění některých z úkolů, by vás neměl od ostatního snažení odradit. Podpořte svou vůli, vyškrtávejte si v kalendáři jednotlivá políčka a na konci sama uvidíte, jak silná je opravdu vaše vůle. Pokud nebudete dostatečně spokojená, může vás to zase podpořit ve snaze jít dál…

Začněte se změnou kdykoli, přizpůsobte se svým možnostem
Začít vyplňovat svůj kalendář můžete kdykoli, výmluvy, že jste nestihla začátek, neplatí. Děláte to přece pro sebe, pro svůj lepší pocit, pro své zdraví. Návod „jak na to“ máte, jak ho využijete, to už je jen na vás.
Nemůžete zatěžovat klouby? Vyjděte si alespoň na procházku s trekingovými holemi. Každý pohyb je lepší, než žádný. Špatný trénink je ten, který vůbec nebyl. Nejíte zrovna toto jídlo? Zvolte si jiné, které má vyvážený poměr živin, omezte tučná jídla, vyřaďte nevhodné sladkosti a inspirujte se zdravými recepty na neškodné, přesto lahodné dezerty.

I dílčí úspěch je ÚSPĚCH. Nejhorší je nedělat nic, přestože vím, že to potřebuji, chci, ale pořád to „nějak nejde“. Můžete to změnit, Právě teď. Je to jen na vás!

Inspirativní recepty s vyváženým poměrem živin a doporučením pro vaši váhovou kategorii najdete například v jídelníčcích Cesty do plavek. Dalších mnoho receptů i na zdravé sladkosti nabízí také kniha Agátina cesta k dokonalé postavě. Najdete zde i doporučené tréninky a mnoho důležitých informací o fungování našeho těla.

Jak silnou vůli máte vy?

Udržujete se ve zdravé kondici?

Více o akci se dočtete ZDE

Zajímáte se zdravý životní styl? Další články najdete ZDE.

Zdroj: Ivana Sýkorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account