Skvělé ženské výkony se zrodily na jubilejním, 20. ročníku SPORTISIMO 1/2MARATONU PRAHA, který se konal minulou sobotu, 7. dubna. Z českých závodnic nejvíce zazářila Eva Vrabcová-Nývltová, která překonala 24 let starý český rekord! 
“Před startem bych takovému výsledku absolutně nevěřila, je to naprosto fantastické,” radovala se v cíli nová česká rekordmanka, která v silné konkurenci špičkových běžkyň z celého světa obsadila 8. místo. Ženám dlouho vládla Keňanka Joan Melly, která déle útočila dokonce na světový rekord, v cíli však za ním zaostala o pouhých 13 vteřin a zařadila se na páté místo historických půlmaratonských tabulek.
Dosavadní české ženské půlmaratonské  maximum Aleny Peterkové z norského Osla rámoval rok 1994 – jen pro představu, první ročník Volkswagen Maratonu Praha se běžel až o rok později. Eva Vrabcová-Nývltová se k historickému maximu přiblížila už před dvěma lety, tehdy ale ještě o čtyři vteřiny odolalo. Až 7. dubna se čísla na stopkách překlopila na správnou stranu. Nový český rekord Evy tak má hodnotu 1 hodinu, 11 minut a 1 vteřinu – samé jedničky 🙂 A další zajímavost ohledně tohto rekordu: starý rekord Eva vylepšila o pouhou 1 vteřinu 🙂
“Po třech protrápených závodech jsem si už už říkala, že se moje běžecká keriéra už blíží ke konci, ale tohle je obrovská motivace. Manžel a trenér Martin mi sice před startem tvrdil, že takový čas mohu zaběhnout, ale já mu nevěřila a moc mu nevěřím ani teď, smála se Eva.
I další dvě Češky v tomto závodě podaly výborné výkony: Kristýna Dvořáková časem 1:16:55 výrazně vylepšila svůj osobní rekord (skončila na 12. místě) a česká stálice na dlouhých tratích, Petra Kamínková, dosáhla času 1:18:35 (doběhla na 14. místě).
Na tiskové konferenci se Eva ochotně zapózovala se svým pejskem, Bellou a k vydařenému závodu ještě dodala:
“Moc děkuji všem našim fanouškům! Ohromně mi pomohli k novému rekordu. Znovu se mi potvrdilo, že na Prahu ani New York nemá. A proč ne? Již dvakrát jsem startovala v New Yorku, vloni na slavném maratonu a předtím v běhu na 10 km, ale atmosféra závodů v Praze je nepřekonatelná 🙂
Více info o ní najdete na https://www.evavrabcovanyvltova.cz
 
Eva K.
 
 
 Foto: Eva K.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account