Pěknou postavu si nedokážeme představit jinak, než s kulatým, ale pevným zadečkem. Není vůbec třeba chodit do tělocvičny, zapracovat na sobě můžeme i doma. Vše, co budeme potřebovat, je pár činek (nebo knih), podložka a nepřekonatelná touha vypadat lépe.
Uvádíme tu sestavu cvičení fitness trenérky Angely Lee, která vypracovala cvičební plán na celý měsíc.
Plán
 

plán_článek

 
Číslice udávají počet podřepů na jedno cvičení. Každý den opakujte tři uvedená cvičení po 2-3 minutách, s minutovou přestávkou mezi nimi. Celé cvičení tedy nebude trvat déle, než 11 minut.Oddechový čas nevynechávejte, svaly ho potřebují.
Cvičení 1. Základní
 

cvičení1

 
Obyčejné podřepy. Nohy rozkročíme na šíři ramen, záda držíme přímá. Důležité je udržet rovnováhu, především pomocí pevného oporu o celá chodidla, ne jen o jejich části.
Profesionální rada: Při cviku se soustřeďte na pohyby pánevních kostí. Nepředklánějte se, oči držte na úrovni rukou. Podřep nemusí být tak hluboký, jako na obrázku. Napoví vám vaše kolena.
 

 

Cvičení 2. S činkami
 
 

cvičení2

 
Nohy rozkročíme o něco více než na šíři ramen. Záda jsou přímá. V každé ruce držíme činku. Nohy máme postavené tak, aby se kolena „nedívala“ na prsty u nohou.
Profesionální rada: Začněte lehkými, dvoukilovými činkami. Po určité době můžete přejít k těžším, tří-čtyřkilovým. Pokud byste váhu činek cítili jako příliš velkou zátěž, pomalu je položte na podlahu a vezměte si lehčí.
 
Cvičení 3. Složené
 

Cvičení3

 
Postavte se zpříma, nohy rozkročené o něco více než na šíři ramen. Záda jsou přímá. Ruce za hlavou s propletenými prsty. Ujistěte se, že kolena nemáte v jedné lince s prsty u nohou.
Profesionální rada: Netlačte rukama na hlavu, nenaklánějte se dopředu. Tělo musí být rovné, v průběhu cvičení musíte cítit, jak pracují zádové svaly. Lokty mají být tak roztažené, že budou i mimo vaše periferní zorné pole.
 
 
zdroj: www.prokondici.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account