Už to tak bývá, že s novým rokem chceme něco dělat jinak. Něco změnit, zlepšit, opustit staré vzorce chování, nebo i lidi, se kterými se naše cesty rozešly.
Pro spoustu lidí a žen zejména je to vidina jiného těla, ideálně do léta, ať si na sebe můžeme vzít i odvážnější kousky oblečení beze studu a také se v letních vedrech méně mořit s kily navíc. V lednu jsou pak narvaná fitka, bazény, leckdo vytáhne nový běžecký mundúr od Ježíška a vyrazí a dá si k tomu předsevzetí, že bude méně jíst. Obchodní řetězce na to reagují mazaně. Přeci proč na tom nevydělat. Takže v lednu stojí zelenina i o 20% více, než stála před Vánoci, kdy ji kromě té kořenové nikdo nekupoval.

Když chci ve svém životě něco změnit, něco, co mě dlouhodobě tíží a trápí, je zapotřebí ale udělat velkou inventuru

Nestačí na chvíli kupovat o nějaký ten salát navíc, naložit na sebe tréninkový plán, který by v počátku skolil i slona. Je potřeba jít do hloubky. Se změnou stravování, které je pro zhubnutí nutností je totiž spojeno mnoho věcí a často si je ani neuvědomujeme.
Co nás tak brzdí opustit staré stereotypy?
– Zvyk. Ne nadarmo se říká, že zvyk je želená košile. Je to něco, co si neseme od dětství z naší původní rodiny a pokud chceme změnit ten, je zapotřebí si to nejprve uvědomit a pak s tím začít pracovat. Nebudu tvrdit, že je to jednoduché, je to sakra fuška a proto velmi pomáhá, když na to není člověk sám, ale má svého průvodce na cestě ke změně.
– Peníze a nahlížení na to, co je drahé a co není. Obecně panuje domněnka, že zdravá strava je drahá. Ona ale být nemusí a mnohdy je to naopak a nákupem zdravých potravin ještě ušetříme. Víc se zasytíme, jíme kvalitní suroviny a stojí nás to méně peněz. Komu by se to nelíbilo, že :-)? Je ale zapotřebí změnit úhel pohledu a vidět vše v posloupnostech.

Mrkněte například na to, jak můžete připravovat zdravé, chutné a levné večeře bez toho, abyste nad nimi strávily přípravou celý večer. eKuchařku si můžete stáhnout v pdf do svého počítače nebo tabletu a načerpat tak novou inspiraci.


– A často je to i sebeláska a sebeúcta. Raději děláme něco pro druhé než pro sebe. Vzorec pro mě je to škoda, zbytečné, mně tohle stačí, to už to vydržím,je jeden z nejčastějších důvodů toho, proč nejsou vytyčené změny dosaženy. Schválně se zamyslete, jestli jste tohle neslýchaly doma od maminky. Jsem přesvědčená, že naprostá většina ano. Ovoce je pro děti, s těma starýma botama to ještě vydržím a s tátou taky, je to mezi námi sice špatné, ale už jsme spolu tolik let…
Ani jeden z důvodů, které jsem vám sem ale napsala, není důvod k tomu, aby to tak muselo zůstat. Když si připustíte, který bod se vás týká (a při osobních konzultacích jich často najdeme i víc), víte s čím se vyrovnat, nebo co opustit. Pokud to nevíte, nebo nechcete vědět, budete se stále točit v bludném kruhu. 
Téma změny stravovacích návyků i hubnutí bude i tématem, se kterým se těším na workshopu pro ženy na sobotní akci v OC Flora – Den, kdy se mám ráda. Workshop s názvem “Změna stravování i hubnutí začíná v hlavě” i pro vás a stejně tak i možnost individuálních konzultací na místě. Pro účastnice chystám také slevové poukázky, které potěší i podpoří :-).
Těším se na vás

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account