Krásný den,
 ráda bych Vás přivítala u mého nového blogu, který bude sice delší, ale pevně věřím, že pro Vás zajímavý a užitečný.
Dnes Vás seznámím s firmou, která nepochází sice z České Republiky, ale i tak jsem přesvědčená, že budete nadšení stejně jako já. J
Jedná se o firmu MY EQUA/MOJE EQUA. Jak už z názvu plyne, budeme se věnovat opět pitnému řežimu a seznámení s touto firmou, která již celosvětové prodává designové lahve na vodu z různých materiálů a v různém provedení.
 
Celé to vzniklo na Slovinsku, kde se tým mladých kreativních lidí snaží přispět životnímu prostředí a ekologii. Kdo již někdy na Slovinsku byl, určitě si vzpomenete jak krásné a okouzlující místa tam jsou, nejen v Alpách. To je totiž přímo Slovinská mentalita, ze které by jsme si měli vzít příklad.
 (Zamyslete se všichni, pokaždé když jdeme na procházku do přírody, vidíme alespoň jednu pet lahev někde pohozenou. Musím říct, že až teď co se tomuto tématu věnuji již nějaký týden, všímám si každého papírku v lese. A je mi z toho smutno! Pojďme to zlepšit společně. 🙂 )
Lahve jsou vyrobené z borosilikátové skla a jsou vyráběné v České Republice. A proč si pro výrobu vybrali právě sklo??
Sklo je plně přírodní materiál, zdravotně nezávadný a 100% recyklovatelný. Sklo je velmi podobné vodě, také je průzračné a může nabývat nejrůznějších tvarů. Z různých druhů skla bylo vybráno výjimečné borosilikátové sklo známé svou pevností, odolností vůči tepelným výkyvům a chemikáliím. Lahve jsou vyrobeny z ručně foukaného skla v ČR.
Dalším použitým materiálem je nerezová ocel nejlepší kvality, z níž je vyroben uzávěr lahve. Ten udrží její obsah v bezpečí. Dodatečnou ochranu poskytují barevné silikonové pásky.
Od samého začátku podnikají s ohledem na přírodu. Vybírají ekologické materiály a snižujeme uhlíkovou stopu tím, že si ke spolupráci vybírají společnosti sídlící co nejblíže k nim. Každá lahev zatěžuje životní prostředí tak minimálně, jak je to jen možné. Věří v dobrý příklad a doufají, že inspirují i ostatní společnosti.
… jedna lahev EQUA nahradí v průměru 217 jednorázových.

*enzo*

https://www.mojeequa.cz/o-equa/

*enzo*

 

CERTIFIKÁTY LAHVÍ EQUA

    Nákupem přispějete životnímu prostředí
Nákupem EQUA lahve na vodu darujete 10% ze zisku (společnosti vyrábějící EQUA) ekologickým organizacím. Přispějete k čistšímu životnímu prostředí s podporou ekologických kampaní a organizací po celé Evropě.
     
    Čistá kohoutková voda je ve většině evropských zemí k dispozici v téměř každé domácnosti
Výroba, doprava, skladování a plnění plastových lahví (koupených v obchodě) produkuje zbytečné emise. Tyto emise jsou škodlivé jak pro životní prostředí, tak pro naše zdraví. EQUA lahve na vodu nabízejí alternativu. Výroba pitné vody neprodukuje další emise, proto voda z kohoutku je ekologickou alternativou konzumace vody.
     
    Eastman Tritan
EQUA lahve jsou vyrobeny z prvotřídního materiálu Eastman Tritan – amorfního kopolyesteru se zeleninovým původem. Eastman Tritan je produktem americké společnosti Eastman Chemical Company. Materiál vyniká jasností, pevností, hydrolytická stabilitou a chemickou odolností. Zároveň je biologicky rozložitelný a bezpečný pro vaše zdraví.
     
     
Opětovné použití a recyklace
 Certifikát znamená, že lahev je vhodná pro recyklaci a vícenásobné použití. Pokud používáte lahev EQUA, pomáháte snižovat výrobu a použití plastových PET lahví. EQUA lahev je vyrobena z materiálu, Eastman Tritan, který je organický, vhodný k recyklaci a spalování. Při jeho likvidaci nedochází k úniku žádných toxických plynů do životního prostředí.
     
    Náš produkt neobsahuje škodlivé BPA
BPA (bisfenolu A) je chemická látka, která reaguje s obsahem plastu, a ohrožuje naše zdraví. Certifikát znamená, že lahev je vyrobena z nejlepšího plastu, který nereaguje s obsahem lahve.
     
     
    Výrobek je bezpečný ve styku s jídlem a pitím
Úřední osvědčení, které naznačuje, že lahev je vyrobena z “materiálů pro styk s potravinami”, které jsou určeny pro kontakt s potravinami nebo nápoji. Certifikát znamená, že výrobek můžete bezpečně naplnit jídlem či pitím.
     
     
    Vhodný pro horké nápoje
Do lahve mohou být nality horké tekutiny až do 100° C (212° F). Pozor, lahev může být horká na dotek! Do lahve si můžete bezpečně nalít horké nápoje jako čaj, kávu či čokoládu.
     
     
     
    Lze mýt v myčce
Každá lahev EQUA lze mýt v myčce nádobí. Doporučujeme použit jemný mycí prostředek.

*enzo*

 https://www.mojeequa.cz/o-equa/

*enzo*
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account