Jarní měsíce nám dodávají vůli a odhodlání konečně zatočit s nadbytečnými kily, zpevnit postavu i své zdraví. Vystoupit ze stereotypu nebývá snadné. Jak se připravit, pokud mají být změny trvalé, už víte. Nyní přinášíme pár tipů, jak u svého předsevzetí vydržet.
 
1. Sport vás musí bavit
Vyberte si sport, který vám bude nejlépe vyhovovat a uspokojí vás. Pokud nemáte čas chodit dvakrát týdně do fitka, můžete cvičit i doma, pár minut se vždy najde. Udělejte z toho rituál, vyčleňte si čas jen pro sebe.
Kdo musí šetřit klouby, může zvolit šetrné protahovací cviky, jógu, při které i relaxujete. Pokud máte radši něco rychlejšího, můžete využít svižnou hudbu a zahřívací cvičení (kardio), při němž se pořádně zapotíte. Vynikající na spalování kalorií je i tanec.
 
2. Využít můžete pomocníky, každý pohyb se počítá
Pomůckou vám mohou být míče, balony, činky, švihadlo, kdo má dostatek prostoru, pořídí si běžící pás, trampolínu, šlapadla, či rotoped… Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

V každém případě, cvičit lze i bez pomůcek s minimálními náklady, takže výmluvy tady neplatí. Vydejte se na procházku, proběhněte se, choďte pěšky, po schodech, udělejte pár dřepů v polední přestávce… Využijte jakoukoli chvilku k pohybu, každý se počítá!
 
3. Pěkné oblečení posílí chuť cvičit
Aby vás sportování ještě víc bavilo, dopřejte si i hezké sportovní oblečení a obuv, ve kterém se budete dobře cítit. Hned bude vaše chuť cvičit daleko větší.
 
4. Co nezvládnete teď, dokážete příště
Nenechte se odradit, pokud nějaký cvik hned nezvládáte. Proto přece cvičíte, každým dalším dnem budete zvládat cvik lépe a vaše výdrž bude delší a větší. I malý úspěch je motivující.
 
5. Únava je v pořádku, dopřejte si i relax
Pokud vás bude po prvních lekcích cvičení „bolet celý člověk“, jak se říká, a objevíte tak svaly, o kterých jste předtím ani neměla ponětí, je to v pořádku. Dejte si pak teplou lázeň, uvolněte se, dopřejte tělu dostatečný odpočinek, relaxujte. Bez pravidelného střídání tréninku a relaxace se neobejdou ani vrcholoví sportovci.

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account