Časné ráno je nejlepší doba k meditaci. Čas nehraje žádnou roli a den je ještě čerstvý a taková je naše i mysl. 
 
Posaďte se směrem k vycházejícímu slunci a zaujměte pozici lotosu. Položte ruce dlaněmi nahoru na svá kolena. Zavřete oči, uvolněte obličejové svaly, zvlhčete si rty a úplně je povolte. Dýchejte zcela přirozeně. Oči můžete mít zavřené. Představujte si světelnou dráhu, která vede ze slunce přímo do vaší srdeční čakry. Srdeční čakra leží ve výši srdce uprostřed vaše hrudního koše. Po této zářivé dráze proudí energie plná světla přímo od slunce do vašeho srdce. Pozorujte, jak tento proud přínáší teplo a sílu. Důvěřujte inteligenci svého těla, která povede tuto energii právě tam, kde bude nejvíce a nejlépe využita. Když cítíte, že jste touto pozitivní energií napněni, pociťujte hlubokou vděčnost. 
Teď tok tohoto zářivého proudu obrátíte . Nyní proudí od vašeho srdce zpět ke slunci a ke všem lidem, zvířatům a rostlinám. 
Této meditaci se věnujte nejméně 8 až 10 minut. Ukončení má být mírné a pozvolné, nesmí být náhlé. Sepněte ruce před svou hrudí a trochu skloňte hlavu, jako byste se něčemu klaněli a vzdávali poctu. Potom nejprve otevřete oči, uvolněte své údy a pomalu vstaňte. 
 
Tak toto jsem si hned po ránu připomněla, když jsem vstala a trochu se protáhla. Je důležité začít den správně, s energií. Je důležité a tělu prospěšné vstát o něco dřív a od samotného rána si připomínat, jak se mám rád.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account