Připravila jsem pro vás tyto recepty na smoothie, které vdechnou nový život vašemu oblíbenému ovoci a zelenině – v rozlévaném nápoji! Jsou plné ingrediencí, které jsou pro vás dobré, vyrobené za méně než 5 minut a můžete si je vychutnat kdykoli během dne.

Jak vyrobit skvělé smoothie?

Když přijde na přípravu smoothie, nepřemýšlejte nad tím. Ty nejlepší jsou často vyrobeny z improvizace s tím, co máte po ruce. Vhoďte trochu banánu, přisypte hrst špenátu, který se brzy pokazí, nebo spotřebujte půl plechovky kokosového mléka. V lahodném míchaném nápoji může dojít daleko od každého trochu.

I když neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak udělat smoothie, zde je několik tipů, jak udělat zdravé smoothie.

  • Vyberte tekutý základ. Vyberte si filtrovanou vodu, kokosovou vodu nebo jakékoliv mléko (jako je ovesné mléko,  mandlové mléko,  konopné mléko nebo kešu mléko) pro extra krémové smoothie. Ovocným šťávám se však většinu času vyhněte, protože přidává zbytečný cukr.

 

  • Začněte mraženým ovocem. Aby vaše smoothie zůstalo vychlazené a krémové, je nejlepší použít mražené ovoce. Můžete použít mražené sáčky z obchodu nebo nakrájet a zmrazit čerstvé ovoce.

 

  • Přidejte zeleninu pro dávku zeleniny. Čerstvá listová zelenina, jako je špenát nebo kapusta, je snadný způsob, jak se k zelenině vplížit. Ale můžete také přidat mraženou cuketu nebo mražený květák, abyste do těchto smoothie s nízkým obsahem cukru zabalili extra živiny a vlákninu .

 

  • Zvažte přidání zdravých tuků. Zdravé tuky pomohou absorbovat všechny ty vitamíny a živiny rozpustné v tucích z vašeho ovoce a zeleniny! Vše, co potřebujete, je kopeček mandlového másla, kapka kokosového oleje, plátek avokáda nebo různá semínka, jako jsou chia semínka nebo lněná semínka. Ty jsou mimochodem poslední dobou velmi oblíbené a díky dnešní době i poměrně dostupné.

 

  • Plusem jsou superpotraviny a proteinové doplňky. Dopřejte svému smoothie extra vzpruhu s těmi nejjednoduššími ingrediencemi. Ty se mohou pohybovat od koření, jako je skořice nebo kurkuma, až po superpotraviny, jako je maca prášek nebo bobule goji.

 

Recepty na smoothie

Níže budu postupně dávat odkazy na smoothie, které jsem vyzkoušela a které mi chutnají.

 

  • Mandarinkové smothie – v angličtině (https://downshiftology.com/recipes/mandarin-breakfast-smoothie/)

 

 

  • Red mix smoothie – hotové smothie (https://biorecenze.cz/recenze-red-mix-smoothie/)

 

Mixér na smoothie

Existuje spousta vychytávek do kuchyně a mezi ně patří i mixér na smoothie, který vzhledem k tomu, že je přenosný, tak jej můžete použít téměř kdekoliv. Usnadní Vám tak přípravu smoothie. Nikdo nechce strávit zbytečný čas v kuchyni ne? 🙂

 

Pokud máte nějaké oblíbené smoothie, tak napište do komentářů <3

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account