Stres? Bacha na něj, úzce totiž souvisí s tím, co vám ukazuje váha.

Znáte ten pocit, kdy jíte pravidelně, cvičíte a najednou stoupnete na váhu a to číslo je nějak vyšší?
Tohle období teď nějak prožívám, já, která je minimálně 5 x týdně ve fitku a jí 5 x denně. Že bych se nadechla nějak více vzduchu? Neřešila bych kilo či dvě, ale 5! Ano, ta pětka mě fakt trápí.
Netušila jsem, že až tak moc se na mě dokáže podepsat stres a přesně to se teď stalo. Nastalo období, kdy jsem spala 3 hodiny denně a absolutně nebyla unavená, ale tělo si to vybralo právě na kilech. Říkala jsem si, jak jsem v pohodě, že vše bude zase dobré.

Jak k tomu vlastně došlo?
Po skoro šesti letech mě v práci “zrušili”, tedy došlo ke zrušení mého pracovního místa. A u mě nastalo velké CO TEĎ? Kdo mi zaplatí hypotéku, poplatky, leasing…atd. Kdo, když žiju sama? Udělala jsem velké UFF a řekla si: Hlavně nepropadej panice, měj úsměv na tváři a bojuj!
A bojovala jsem, každý víkend brigáda a poslední týden, kdy už jsem měla povinnou dovolenou, jsem prostě vzala práci, která zrovna byla. Bylo mi jedno, že já holka, ze středního managementu budu třeba u pokladny nebo na lince. Prostě potřebuju přežít a je to chvíle, kdy musím myslet na sebe a na své platící povinnosti.

Na druhou stranu – ono je někdy fajn si vyzkoušet úplně jinou práci každý den – jednou jste prodavačka, jednou hosteska atd. Jenže tohle mé období, kdy jsem jela a stále jedu 7 dní v týdnu se podepsalo právě na mém těle. Nejsem unavená, ale těžší.

Jdu začínat nový boj, zbavit se těch hnusných 5 kil a ne žádnou drastickou dietou, na to už mám dost rozumu 😀  Nejlépe by bylo mít nad sebou nějakého dietologa a trenéra, protože mám pomalejší lymfatický systém, tj. zadržuji vodu a jsem hruška a té se vždy hubne v určitých partiích těžko a když se to podaří, zase se jednou blbě nadechne a začíná znovu. 🙂

Nedietuji, nehubnu, ale dávám se do formy pro svůj dobrý pocit, abych zas měla úsměv na tváři a předávala pozitivní energii dál. A budu na sebe tvrdá a na konci mě čeká nejen o pár kilo méně, ale i nějaká ta odměna, že by nová kabelka? :-{}
Jak nazýváte své “dietní” období vy?

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account