O tom, jak jsem se zbavila závislosti na čokoládě, jsem psala v minulém článku. Tento článek chci věnovat tomu, proč vlastně klasickou čokoládu s cukrem omezit. Občas se dokonce čokoláda doporučuje, zdraví prospěšné látky má ale především kakao a to ještě nepražené. Ne cukr.
O cukru už toho bylo ledacos napsáno, málokdo asi neví, že rafinovaný, klasický bílý cukr je pro naše tělo jed. Nejenže konzumací cukru nezískáme žádné živiny, ale naopak na jeho zpracování náš organismus spotřebuje důležité minerály, které již v sobě máme. Pokud bychom se stravovali pouze cukrem, pravděpodobně bychom dříve nebo později zemřeli na podvýživu z nedostatku životně důležitých látek. Nadměrná spotřeba cukru kromě jiného snižuje imunitu, způsobuje rozvoj cukrovky a srdečních chorob.
 
Proč je ale tak těžké se této závislosti zbavit?
Nadměrnou konzumací cukru si živíme v těle parazity. Díky našemu způsobu života dochází k přemnožení parazitů, a ti způsobují v našem těle neplechu.  Jsme unavení, podráždění, nejsme schopni jasného myšlení. Za většinu našich zdravotních problémů mohou tito červíci a toxický odpad z nich.
Zbavit se parazitů nebo snížit jejich množství můžeme úpravou stravy a snížením kyselého prostředí v těle. To znamená výrazně omezit příjem cukrů, škrobů, ale také živočišné produkty, vařenou stravu a co nejvíce konzumovat čerstvé stravy.
Ale je velmi těžké omezit příjem cukrů a škrobů, pokud máme v těle přemnožené parazity, protože toto je jejich potrava a oni si ji žádají.
Díky tomu jsme velmi nervózní, pokud si nedáme svou dávku oblíbené sladkosti nebo bílého pečiva. Naopak jsme nuceni jíst větší a větší dávky, už nám nestačí jedna kobliha k snídani nebo řádek čokolády, potřebujeme čím dál víc.
Křemelina – přírodní levná zbraň proti parazitům
Křemelina mi velmi pomohla se zbavit závislosti na sladkém. Je to málo známý a poměrně levný ale hlavně přírodní prostředek proti parazitům. Už po měsíci užívání jsem byla mnohem méně unavená, myslelo mi to i bez energetických drinků a zbavila jsem se závislosti na čokoládě a sladkostech.
Křemelina účinně zabíjí střevní parazity. Stačí jedna polévková lžíce denně rozmíchat do libovolného nápoje. Ostré hrany křemeliny naruší trávicí soustavu červů a jejich ústní otvory, což je zabije. Stejně to funguje i u zvířat, křemelina se často používá proti parazitům u domácích zvířat. Křemelina má ale mnohem více příznivých účinků na organismus, více o tom v článku o křemelině.
Jestli chcete vědět víc o způsobech, jak se zdravě a rychle zbavit únavy a také parazitů stáhněte si můj e-book 13 tipů, jak ihned získáte víc energie
 
 
 

 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account