Zní to zvláštně, ale je to tak.
Již před koronavirovou pandemií byly známé antivirové účinky některých esenciálních olejů aromaterapie. Eukalyptus se jako všelék využívá již po tisíciletí u domorodců Austrálie… Když britská armáda v dubnu zaváděla různé bezpečnostní a hygienická opatření, vedle nošení roušek a respirátorů, mytí rukou mýdlem a dalších sáhla proto i po přírodních repelentech. A potvrdilo se, že přírodní repelenty, konkrétně látka citridiol původem z australského eukalyptu citridiora, skutečně může koronavirus zabít. Tak to prohlásil náměstek ministra obrany Jeremy Quin pro list The Guardian.
Experti z britské laboratoře Porton Down-based Defence Science and Technology (DSTL) účinky citridiolu proti koronaviru Covid-19 popsali v nové studii. Její závěry nejsou sice tak převratné, ale potvrzují, že by výtažek z eukalyptu opravdu mohl posloužit jako doplňková ochrana před koronavirovou nákazou…
Inu, moudrost a síla přírody se zase ukazuje v celé své síle. Příroda zná lék na všechno, to jen člověk někdy nezná konkrétní lék. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account