Pečovat o pleť hned ráno je velmi důležitým krokem, v celkové péči o tělo. Je stejně důležitá, jako důkladná péče před spaním. Není se čemu divit, vždyť nás ráno čeká další nový den, kdy chceme vypadat hezky.

Ranní mytí

Předpokládejme, že očista  pleti proběhla již večer, před ulehnutím. Večerní očista by měla být automatická a není dobré na ni zapomínat, v noci potřebuje pleť dýchat. Stejně tak se ráno tvář čistí pleťovým mlékem nebo pleťovou vodou a poté ještě opláchne vlažnou vodou. Kdo spěchá a nemá čas, podobný efekt zaručí i rychlá sprcha po ránu, která smyje prach a pot z noci.

Peeling

Pokud máte volnou chvilku a nikam nespěcháte, peeling po ránu probudí pleť k životu. Pomůže pokožku vyhladit a zjemnit, prokrví póry, dodá pokožce zdravou barvu. Je velmi užitečný k odstranění odumřelých buněk. V případě, že je vaše pleť citlivá nebo suchá, peeling provádějte pouze jednou za dva týdny.

Tonikum

Existuje celá řada tonizačních přípravků bez alkoholu. Tonikum čistí ucpané póry, působí proti zánětům, hydratuje pokožku, bojuje proti kožním infekcím a zamezuje tvoření akné. Naneste tonikum na vatový tampón a očistěte tvář, krk i dekolt a nechte uschnout. Pokožka potom bude krásně osvěžená, čistá a připravená na líčení.

Hydratace

Na večer používáme výživné a hutné krémy, aby se naše pokožka mohla během noci zregenerovat. Během dne používejte lehké krémy a séra. Především takové, které jsou hydratační a nemastné a nezanechají lesklý filtr na tváři. Pokud použijete krém s UV faktorem, nemusíte pak již v dalším kroku používat opalovací krém. Můžete také použít BB krém s UV faktorem. Hydratace má za úkol zpevnit pokožku, vyhladit vrásky, dodat ji zdravý vzhled.

Otoky

Pokud se ráno probudíte s otoky ve tváři, váčky pod očima nebo jen chcete unavené oči osvěžit, vložte svůj oblíbený krém na několik minut do lednice a třeba si zatím uvařte kafe. Podobný efekt mají i vychlazené sáčky z černého nebo heřmánkového čaje. Otoky (po přiložení) okamžitě splasknou a oči budou zářivé.

Voda

Po dlouhé noci, je sklenka vody po ránu vynikající věcí. Tekutiny dávají tělu potřebnou energii a spolu se snídani nastartují správně nový den. Nezapomeňte denně vypít cca 2 litry tekutin, nejlépe pité vody, v letních a teplých dnech musí být příjem tekutin zvýšený, jelikož se více potíme. Pleť bez vody vypadá vysušená a jako bez života.

Cvičení

Využijte možnost si po ránu zacvičit, zaběhat si nebo se jen tak projít, uděláte pro své tělo moc dobře. Při pohybu se tělo a pokožka prokrví, kůže pak vypadá zdravěji. Nebo stačí jen krátký tanec u oblíbené písničky, chvilka po ránu u otevřeného okna. Hlavně se snažte nespěchat a vyhýbejte se stresu, ten vzhledu pouze přidává vrásky.

Ochrana

Na co se nesmí zapomínat, je ochrana pokožky před slunečním zářením. Sluneční paprsky jsou hlavní příčinou stárnutí a vrásek. Používejte tedy hned od rána opalovací krémy, popřípadě pleťové krémy s UV faktorem. Nechoďte na sluníčko bez krémové ochrany a myslete i na vaše rty.

Vypadá to, že se tolik očistných povinností a úkolů nedá za jedno ráno stihnout. Můžete si vybrat jen pár činností, které kombinujte dle libosti. Je jen na vás, jaký způsob péče o pleť zvolíte. Nezapomínejte však na hydrataci a ochranu pokožky před slunečními paprsky.

Autorka: blogerka Michaella

Zdroj foto: Pixabay

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account