Péče o pleť v zimě přináší řadu otázek a úskalí, proto se s Vámi chci podělit o svoje zkušenosti z praxe kosmetičky.
V tomto období dochází u mnoha lidí ke zhoršení stavu kůže, ať už se jedná o akné nebo o tvorbu šupinek, různých ekzémů, praskání rtů, ale i bříšek prstů.
Všeobecně platí, že pleť, pokud je nebo může být, vystavena mrazu, ošetříme ochranným krémem. Takový krém by měla být emulze typu voda v oleji. Rozhodně se však vyvarujte přípravkům s vazelínou a parafínem, což jsou produkty, které vznikají zpracováním ropy, která je sice přírodní, ale tyto produkty poškozují životní prostředí a pleti nesvědčí (více v jiném článku). Bohužel tyto látky obsahuje i naprostá většina pomád na rty a rtěnek. Po použití takového produktu jsou rty sice mastné, ale jejich vysychání pokračuje a je vlastně podpořeno.
Pokud se pohybujete uvnitř ve vytápěných prostorách, kde je nízká vlhkost vzduchu a z pleti se obvykle ve zvýšené míře odpařuje voda, mělo by být cílem ošetření podpořit tvorbu kyseliny hyaluronové v pleti a podpořit přirozenou bariéru pleti.
Proto v zimním období doporučuji použít přípravky bohaté na ceramidy či lipozomy, přípravky s vitamínem A, které jsou zvláště vhodné v zimním obodobí, protože jejich použití by mělo být vyhrazeno pro období, kdy pleť není vystavena slunečnímu záření!
V případě dotazů jsem Vám ráda k dispozici!
Lenka
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account