Nekouřící moxa

Základní surovinou pro výrobu moxy je pelyňkové vlákno, které po zapálení vyvíjí sálavé teplo. Používá se na prohřívání postižených ploch, vybraných míst těla, které zklidní a uvolní. Teplo prostupuje tělem do hloubky a doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Vhodnost použití moxy:

Bolesti břicha, průjmy, zvracení. Účinná metoda pro okamžité ovlivnění vstřebávání vody v tlustém střevě, urychluje cirkulaci krve v pánevní oblasti, děloze, podporuje a upravuje menstruaci, tlumí předmenstruační bolesti – na oblast pupíku položte gázu, na ní nasypte mořskou sůl a moxujte krouživými pohyby cca 10-15 minut.

 

Bolesti kloubů (také voda v koleni), páteře – moxujeme krouživými pohyby nad postiženým místem cca 10 minut. Napnuté svaly se uvolní, klouby dostanou výživu, aby se mohli volněji pohybovat. Všechny negace odchází pryč z těla dechem, potem, močí stolicí bez jakéhokoliv obtěžování.
 

Onemocnění ledvin, močového měchýře – místo, kde se nachází průchod k ledvinám je na chodidle, cca 10 cm od prstů. Udělejte si zde znaménko, a to na pravé i levé noze a  moxujeme krouživými pohyby cca 10 minut. Po chvíli ucítíte úlevu. Energie prostoupí chodidlem do útrob nohy směrem k ledvinám, ve kterých začne rozpouštět negace a ty poté odejdou pryč  z těla ven dechem, potem, močí stolicí bez jakéhokoliv obtěžování.
 

Onemocnění močového měchýře (nachlazení) – položte si ubrousek na místo, kde se nachází močový měchýř, nasypte  na něho himalájskou sůl (nebo jakoukoliv hrubozrnou), zapalte moxu a krouživými pohyby moxujte cca 10 minut. Poté moxu uhaste v předem připraveném hrnečku se solí (kuchyňskou) a ubrousek se solí vyhoďte do koše. Pocítíte okamžitou úlevu.
 

Eliminace stresu (bolesti břicha) – položte si ubrousek na pupík, nasypte  na něho himalájskou sůl (nebo jakoukoliv hrubozrnou), zapalte moxu a krouživými pohyby moxujte cca 10 minut. Poté moxu uhaste v předem připraveném hrnečku se solí (kuchyňskou) a ubrousek se solí vyhoďte do koše. Negativní energie ustoupí, Vaše tělo se zklidní a vykouzlí vám úsměv na rtech.
 

Bolesti žaludku, energetizuje slezinu –  moxujeme krouživými pohyby místo,  které si označte tečkou na pravé i levé noze, cca 4 prsty pod kolenem, podél holení kosti (každý máme jinak silné prsty, proto nelze přesně určit toto místo, musí si ho každý najít sám). Moxujte cca 10 minut v dopoledních a odpoledních hodinách, nikoliv večerních, popř. v noci. Tímto procesem dostanete do svého těla spoustu energie, která by vám v noci nedovolila uchýlit se ke spánku. Akutně po úrazech, operacích apod. se doporučuje 1x týdně, jako udržovací kůra pak cca 1-2x mesíčně.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account