Ať se nám to líbí nebo ne, parazité (a nemluvím o těch lidských), jsou všude kolem nás… v jídle, vodě, vzduchu, na našich milovaných zvířatech… Je až s podivem a mnoho z nás to ani neví, ale lidské tělo je stejně jako zvířecí domovem nejrůznějších parazitů, kteří oslabují imunitu našich organismů a přispívají k mnoha nemocem (kožní problémy, problémy s trávicím traktem, kloubní problémy,…). Pro někoho nepředstavitelné, pro druhé skutečnost, se kterou chtějí bojovat.
Dnešní životní styl mnohých z nás tvoří příhodné podmínky pro parazity. Sedavý způsob života a špatná strava způsobuje stagnaci střev a tím vytváří ideální podmínky pro tyto malé „vetřelce“. Náš organismus se stává hostitelským prostředím parazitům nejrůznějších velikostí – od virů a bakterií po, námi dobře známé červy, tasemnice, roupi, škrkavky a jiné. Jako první získají výživu z jídla a poté náš krevní oběh znečišťují odpadními látkami. Nepožívají pouze lidské jídlo, které jim „tam dolů“ vyšleme, ale pochutnávají si i na lidských tkáních. Nejvíce milují syrové maso, smažené, přesolené, sladkosti a všechny nezdravé potraviny. Pokud tímto životním stylem žijeme i my, vytváříme jim ideální podmínky. Naopak, když budeme jíst hodně čerstvé zeleniny a ovoce, zejména listovou zeleninu a zelené superpotraviny (Chlorella, mořské řasy, mladý ječmen, …), jen tak na nás parazitovat nebudou, protože toto jsou potraviny, které jim nechutnají.
Minimalizujte možnost zamoření organismu parazity.

  Hygiena je velmi důležitá!!! Mýt si ruce po použití WC!!!
  Pečlivě omývat ovoce a zeleninu.
  Tepelně upravovat maso.
  Vyhýbat se vodě z podezřelých zdrojů (zvláště na dovolené).
  Nenechávat se olizovat domácími mazlíčky. Mýt si ruce po styku hlavně s přenašeči – kočkami. (Chápu toto je velmi nesnadný úkol, všichni své miláčky bezmezně milujeme.)
  A co je hodně důležité – nemít ZÁCPU! Pokud míváte zácpu, vystavujete se riziku zamoření parazity. Pokud totiž zažívání funguje jak má a vyměšování je pravidelné, bez problémů zárodky parazitů vyloučíte. Ovšem pokud jste rádi, že si na WC dojdete jednou za dva dny, pokud vůbec, vaše zažívací ústrojí se stane ideální líhní. Čím déle jsou fekálie v trávicím traktu, tím lépe se parazité vyvíjí.

Vyhnout se parazitům není snadné a mnohdy to na 100% nejde. Existuje ovšem celá řada ať už chemických, nebo přírodních doplňků, kterými je z těla dostaneme ven. Doporučuji se zaměřit na přírodní přípravky obsahující výtažky z léčivých rostlin, ať už jako součást chemické léčby, nebo prevenci. Při detoxikaci organismu od parazitů se používají byliny a rostliny jako cibule, tykev, šťáva z hlávkového zelí, česnek, tymián, anýz, kmín, skořice, kurkuma. Skvělým pomocníkem se v této situaci stává vlašský ořech, jehož zelené slupky jsou známé tím, že parazity a červy zabíjí. Dále můžete zařadit i pelyněk (zabíjí dospělé jedince) a hřebíček (ničí vajíčka).
Jak vidíte, mnoho z antiparazitických prostředků je koření, takže do toho… Okořeňte si život! V případě detoxikace volte přírodní antiparazitika, která vám pomohu vaše tělo očistit od nevítaných nájemníků.
www.yona.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account