PRSA JAKO KANÁRCI
Prsa jsou jako kanárci, říká má učitelka léčivých umění Kara Marie.
Kdysi si horníci brali kanárky sebou do dolů. Od 18. století byl kanárek nejlepší přítel horníka, protože je chránil před toxickými plyny. Když kanárek uhynul, horníci věděli, že musí důl okamžitě opustit, jinak jim hrozil stejný osud.
Kanárci jsou mimořádně citliví a stejnou citlivost na toxické látky mají i ženská prsa. Nejsou však citlivá jenom na toxiny v našem těle, které se k nám dostávají vzduchem, potravou, kosmetickými přípravky nebo vodou.

ZRÁDNÁ PODPRSENKA
Prsa reagují i na to, jak často je zavíráme do podprsenky. A hlavně na jak dlouho!  Riziko rakoviny stoupá s délkou nošení podprsenky. Podprsenka sice nahradila ještě horší korzet zhruba kolem roku 1800, ale prsům moc neulevila.
Připadá mi, že podprsenka je jako moderní vězení. Vypadá sice dobře, ale často je příliš malá. Tak malá, že se prsy snaží dostat ven, ale marně.
Na začátku 21. století došlo sice k revoluci v oblasti podprsenkového průmyslu, kdy se rozmanitost velikostí podprsenky výrazně rozšířila. Podnět k tomu dala během své americké show legendární Oprah Winfrey, která dokázala, že 8 z 10 žen nosí špatnou velikost podprsenky. Její mantrou se stalo:  Změň podprsenku, změň svůj život!
Oprah přispěla ke zvýšenému vědomí důležitosti správné velikosti podprsenky a tedy i k většímu komfortu žen, které podprsenku nosí.

ALE ONO TO NESTAČÍ!
Podle rozsáhlé studie, která byla uveřejněna v knížce s názvem Oblečení, které zabíjí (původní název: Dressed to kill ) od autorů Singera and Grismaijera se zjistilo, že u národů, které podprsenku nenosí, se rakovina téměř nevyskytuje.
Maorové, kteří se integrovali do bílé kultury a podprsenka se stala jejich běžnou součástí, mají výskyt rakoviny podobný jako např. v Evropě. Jinak je tomu u původních obyvatelů Austrálie, kteří podprsenku nenosí, a výskyt rakoviny prsou je u nich zanedbatelný.
Dle autorů nošení podprsenky 24 hodin denně znásobuje riziko výskytu rakoviny zhruba 125 krát! Už hranice 12ti hodin se stala klíčovou. Nad tuto dobu riziko významně stoupá.
Podprsenka, kterou nosí už i 9ti leté holčičky, dokonce v ní některé i spávají, ohrožuje velmi výrazně jejich zdraví. Nemluvě o kosticích, které ještě ve větší míře přispívají ke stagnování lymfy. A jak je známo, lymfa je velmi důležitá právě pro odvádění toxinů z těla.

PRYČ S KOSTICEMA
Já sama jsem vzala doma ze skříně všechny podprsenky. Nůžkami udělala na stranách dírky a pak kostice vytáhla. Bylo to velmi rychlé. Pravda je, že některé ztratily trochu svůj tvar, ale stálo mi to za to. Dnes už žádné podprsenky s kosticemi nekupuji.

DCERY
Nedávno moje dcera mluvila se svojí 13letou kamarádkou. V jejích prsou, které jsou v samém rozpuku, byly diagnostikovány zhoubné nádory.
V obou!!!
V dnešní době dochází k předčasné pubertě a ke zvýšenému výskytu estrogenu, který je rizikovým faktorem. Takže kromě vší chemie, dochází ke zvýšené produkci hormonů. Hmmm.
Jestli tedy můžeme něco udělat pro svá prsa, a prsa svých dcer, tak začněme uvolněním z vězení. Prostě dejme svým prsům svobodu, která znamená zdraví!
Můžeme začít hned, jak přijdeme z práce domů.
Jsme zodpovědné nejen za zdraví svých prsou, ale hlavně našich dcer, které vlivem reklam a konzumní společnosti nechtějí svlékat své podprsenky ani doma. Být jim příkladem může fungovat z dlouhodobé perspektivy. Přidat pár informací možná vytvoří aspoň semínko pochybnosti v jejich hlavách.
Prsa pro ženu mají veledůležitou roli.

EMOCE
Kromě té mateřské a sexuální jsou totiž spojeny i s našimi emocemi. Jsou jejich hlavním centrem. A těch emocí jako ženy máme!
Pozitivní nebo negativní emoce, jako je bolest z odmítnutí nebo ze vztahu, ale i různá trápení ovlivňují to, jestli jsou naše prsa zdravá, či nikoliv. Obývají okolí našeho srdce, proto jsou s ním emočně spjaty.
Takže pokud se budeme svým prsům věnovat, můžeme poléčit i naše bolesti srdce.

PÉČE
Hlavním prostředkem pro rozkvět a zdraví našich prsou je masáž. 
Masáž totiž umožnuje dobrou cirkulaci lymfy a krve. Prostě odvádí z prsou látky, které jsou pro ně nebezpečné. Pokud spojíme masáž s láskyplnými myšlenkami věnovanými svým prsům, léčíme zároveň i naše srdce.
Můžeme si udělat automasáž, anebo jít k odborníkům. Tam kde je láskyplný a vědomý dotek.

SKÁKÁNÍ
Víte, co dělám hned po ránu? Stoupnu si na bosu. Je to dobrá náhrada za trampolínu, která by mi zabrala hodně místa. Stoupnu si a skáču. Stačí mi pár minut. Tohle udělám kdykoliv během dne. Je to totiž zázrak. Rozproudí lymfu během chvilky. A to prsa milují. A také by to mohly milovat Vaše dcery. Je to zábava a radost.
Pokud nemáte bosu, nevadí, prostě se protřepejte, nejlépe bez podprsenky. Potěší to celé vaše tělo.
A ještě něco důležitého nakonec.

ANTIRESPIRANTY
Zahodila jsem všechny své kuličkové antirespiranty z drogerie. Výrazně totiž přispívají obsahem chemických látek ke vzniku rakoviny. Nahradila jsem je přírodním Aloe vera.
To samozřejmě je jen jedna z mnoha možností.
Dokonce jsem si sama dle návodu někde na Googlu vyrobila domácí přírodní antirespirant.  A to nejsem nijak šikovná.
Drahé ženy, začnete s jednou věcí hned teď. Dočtěte a udělejte to. Nečekejte na zítra, až na vše zapomenete.
Inspirujte sebe i své okolí.
Vaše prsa se Vám odmění zdravím a srdce radostí.

– See more at: www.radostnasexualita.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account